„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Innovatsioonifond investeerib targa linna lahendustesse 100 000 eurot (0)
19. mai 2022
KrattWorks pakub korrakaitse, pääste ja tuletõrjeoperatsioonideks erilahendusega droone. Foto: Tallinna Strateegiakeskus

Tänasest on avatud Tallinna linna ning teadus- ja ärilinnaku Tehnopol koostöös korraldatav innovatsioonikonkurss Tallinnovation, mille eesmärgiks on leida targa linna lahendusi, mis muudavad linna teenuseid ja keskkonda nii elanike kui külastajate jaoks mugavamaks. Sel aastal investeeritakse targa linna lahendustesse rekordiliselt kuni 100 000 eurot.

Innovatsioonikonkursiga võtab Tallinn kasutusele nüüdisaegseid targa linna lahendusi, mis muudavad linna kaasaegsemaks, inimsõbralikumaks, säästlikumaks ja kaasavamaks. Ettevõtmine elavdab linna ja tehnoloogiaettevõtete koostööd, luues võimalusi uudsete riistvarapõhiste toodete ja teenuste testimiseks, kasutamiseks ja arendamiseks.   

Tallinna abilinnapea Joosep Vimma sõnul on konkursile oodatud nii täiesti uued ideed kui ka praegu juba kasutusel olevate lahenduste toimivad alternatiivid. “Fookuses on eelkõige lahendused, mis põhinevad rohetehnoloogial ja ringmajandusel, aga ka erinevate haridustehnoloogiate ja andmetel põhineva otsustustoe arendamine. Tallinnovation konkurss toimub juba kolmandat aastat ja kuna heade ideedega ettevõtteid on väga palju, otsustasime see aasta innovatsioonifondi kogusummat kahekordistada. Samuti suurendasime ühe ettevõtte maksimaalset toetusmäära kaks korda,“ rääkis Vimm.

Innovatsioonikonkursist võivad osa võtta Tallinnasse registreeritud ettevõtted. Idee esitanutel on võimalus saada rahalist toetust, piloteerida oma projekti, saada Tallinna linnalt kontakte, nõuandeid ja vahendeid ning kasutada Tehnopoli mentorite võrgustiku tuge. 

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol juhatuse liikme Indrek Orava sõnul annab konkurss hea võimaluse toetada maailma muutvaid tehnoloogilisi ideid. “Toetame innovatsiooni loovaid ettevõtteid uute teadmiste, praktiliste kogemuste ja laia kontaktvõrgustikuga. Tallinnovation konkurss annab sellele lisaks ka rahalise toetuse, mis on sageli hädavajalik turuvalmiduse saavutanud ideede elluviimiseks,” lisas Orav.  

2021. aasta Tallinnovation konkursile pakutud lahendustest pääses esitlusvooru planeeritud kaheksa idee asemel koguni kaksteist. Nende hulgast valiti välja neli võitjat, kelle lahendused said toetuse. Thinnecti andurid annavad ülevaate piirkonna liiklusest ja müra tasemest, parandades sellega ka liiklusohustust. KrattWorks pakub korrakaitse, pääste ja tuletõrjeoperatsioonideks erilahendusega droone. Solintel toodab nutikaid päikeseenergial töötavaid hübriid tänavavalgusteid. Mypak Solutions pakub uudset Ringo korduspakendite ringlusteenust. 

Juba kolmandat aastat toimuva innovatsioonikonkursi Tallinnovation hindamine toimub kahes osas. Esmalt vaadatakse taotlused üle, küsitakse täiendavat infot ja suheldakse parimate lahenduste leidmiseks taotlejatega. Teises osas saab valituid lahendusi esitleda komisjonile, kuhu kuuluvad valdkonna eksperdid nii linnast kui ka Tehnopolist. Oodatud on nii rahalist kui ka mitterahalist panust vajavad ideed, näiteks e-lahenduste testimine, andmete kogumine jm. Innovatsioonifondi suurus 2022. aastal on 100 000 eurot.    

Kandideerimine on avatud 19. maist ja taotlusi saab esitada kuni 15. septembrini 2022. Varakult idee esitamise eeliseks on võimalus tagasiside põhjal oma taotlust täiendada ja lisainfot saada. Konkursi kohta saab põhjalikumalt lugeda ja taotlusi esitada veebilehel: https://innovatsioonifond.tehnopol.ee/.  

Skandinaavia ühe suurima teadus- ja ärilinnaku Tehnopol eesmärk on aidata kaasa maailma muutvate tehnoloogiaettevõtete tekkele ja kasvule Eestis ning toetada nende laienemist välisturgudele. Selleks pakutakse terviklikku lahendust ärikinnisvarast kuni vajaduspõhiste äriarendusteenusteni kolmes fookusvaldkonnas: teadmusmahukad tehnoloogiad, rohetehnoloogia ja tervisetehnoloogia.  

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.