„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Matvijenko: Venemaa võtku Baltimaades lammutatavad monumendid endale (0)
19. mai 2022
Valentina Matvijenko Foto Scanpix

Venemaa peaks Balti riikides lammutatavad nõukogude sõdurite monumendid endale võtma ja need nende riikide piirile üles seadma, lausus Vene föderatsiooninõukogu esinaine Valentina Matvijenko.

“Loomulikult peame me andma endast kõik, et need monumendid jääks sinna, kus nad täna on, sest see on see, mida suur osa nende riikide elanikest tahab. Samuti on see kooskõlas rahvusvaheliste lepetega,” ütles ta neljapäeval usutluses Izvestijale.

“Kui tehakse lõplik otsus need monumendid maha võtta, siis ma arvan, et Venemaa peaks need endale võtma, kuid mitte tooma neid Moskvasse või mujale, vaid paigutama need piirile,” lausus Matvijenko.

Seega tuleks viia nõukogude armee monument Riiast Läti piirile ja pronkssõdur Tallinnast Eesti piirile, ütles ta.

Selline samm lubaks inimestel, kes neid monumente tõesti pühaks peavad, neile 9. mail ja teistel päevadel lihtsalt üle piiri jalutades austust avaldada, lausus Matvijenko.

“Selliseid variante tuleks ilmselt uurida ja kaaluda. Me jälgime kindlasti kõiki arenguid,” lisas ta, kommenteerides väiteid, et Balti riigid plaanivad nõukogude monumente lammutada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.