„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Tehnikaülikooli Arengufond annab täna välja 120 000 euro väärtuses stipendiume: enim toetatakse inseneritudengeid (0)
19. mai 2022
Foto: Tallinna Tehnikaülikool

19. mail annab TalTechi Arengufond üle kevadised stipendiumid 82-le andekale ja töökale üliõpilasele. Enim stipendiume saavad inseneriteaduskonna tudengid. Stipendiaatidest ligi 40 % on naised.

Suurima summaga toetab Eesti Energia, kes andis välja kokku kuus stipendiumi: neli bakalaureuse- ja kaks magistriõppe tudengitele.

Kokku aitab üliõpilasi 32 koostööpartnerit, kes niiviisi innustavad tudengeid õppima ja toetavad teadlaskonna järelkasvu.

Näiteks annab Scanfil OÜ koostöös Pärnumaa Arenduskeskusega välja neli stipendiumi elektroenergeetika ja mehhatroonika ning tootearenduse ja robootika bakalaureusetudengitele kogusummas 6000 eurot.

Juba mitmendat korda toetab ka Skeleton Technologies tehnikaülikooli inseneri- ja IT-teaduskonna üliõpilasi, seekord kokku 3500 euroga.

„Kuna Skeleton on tehnoloogiaettevõte, siis tuleb suurem osa meie töötajatest just tehnilistelt erialadelt, alates (elektro)keemia tudengitest kuni mehaanika-, tarkvara- ja elektroonikainsenerideni. Meie jaoks on väga oluline toetada noorte talentide karjäärivalikuid. Ka tahame neile anda võimaluse teoorias õpitut praktiliselt rakendada. Põnev on iga aasta lugeda esseesid ja näha suurelt unistavaid tudengeid – sealt kasvavadki meie tuleviku ettevõtjad ja muutuste loojad,“ usub Piret Talviste Skeleton Technologies’ist.

Tehnikaülikooli Arengufond tegutseb alates 1991. aastast. Kõige pikaajalisemateks partneriteks on Eesti Energia, Viru Keemia Grupp, Tehnopolis Ülemiste, Harju Elekter, Eesti Mäeselts, Merko Ehitus, Telia, Nordecon, Silberauto ja Trev-2. Viimase 20 aasta jooksul on Eesti ettevõtted ja eraisikud kokku toetanud TalTechi tudengeid pea 3 miljoni euro väärtuses.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.