„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
fotod ja video Pirita Majandusgümnaasium sai juurde 800 ruutmeetri jagu õpperuume ja linna moodsaima multimeediaklassi (0)
20. mai 2022

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev sõnas, et täiendavale korrusele ehitati muuhulgas viis uut klassiruumi, mis mahutavad 28–32 õpilast ning muusikaklass 36 õpilasele. “See on vähemalt esialgu piisav lisaruum, et kool saaks edaspidi korraldada õppetööd ühes vahetuses. Ümberkorraldusi ja parendusi tehti ka teistel korrustel,“ lisas ta.

Vaata galeriid (46)

Pirita Majandusgümnaasium (Metsavahi tee 19) avas pidulikult oma vastvalminud 4. korruse. Koolil on nüüd 800 ruutmeetri jagu täiendavaid õpperuume, sh ka suurim ja moodsaim multimeediaklass linna koolide seas.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev ütles, Pirita on kiiresti arenev linnaosa, kuhu asub elama üha enam lastega peresid. “See eeldab ka haridusasutuste laiendamist ja arendamist, millesse linn ongi järjepidevalt panustanud,” lausus ta. “Alles hiljuti, tänavu jaanuaris avasime Merivälja kooli juurdeehituse ning lõpusirgel on Merivälja lasteaia uue hoone rajamine. Saab vaid rõõmu tunda, et nüüd on paremad õpitingimused ka Pirita Majandusgümnaasiumi õpilastel.“

Neljandal korrusel asub lisaks klassiruumidele multimeedia õppeklass pinnaga 140 m2, kus on tööruumi korraga 36 õpilasele. Lisakorrusele on paigutatud veel kooli server ja IKT-juhi tööruum, samuti tualettruumid (sh ka invatualett). Hoone 2. ja 3. korrusel renoveeriti klassiruume, majja paigaldati lift, pikendati trepikodasid, rajati väline evakuatsioonitrepp ja ehitati välja kogu õppekorpust hõlmav soojatagastusega ventilatsioonisüsteem.

„Üks hea kool on selline, mis tekitab kadedust, et ihkaks ka ise selles koolimajas õppida. Neid Pirita Majandusgümnaasiumi uusi klassiruume külastades tuli tunne, et tahaks tagasi kooli. Vedanud on kõigil, kes saavad nendes uutes avarates ja moodsates klassides õppida ja õpetada,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Linnaosavanem tõdes, et uue korruse valmimine oli üsna keeruline. „See ehitus esitas tõsise väljakutse nii kooliperele kui ka ehitajale,” rääkis ta. “Esiteks käisid koolimaja laiendustööd töötava kooli tingimustes, mis tähendas väga läbimõeldud töökorraldust ja teineteisega arvestamist mõlemale poolele. Teiseks – nagu sageli vanale majale juurdeehitust tehes ilmneb – tuli töö käigus teha muudatusi ja lisandus töid, mida esialgu polnud plaanis. See kõik võttis aega ja nõudis palju kannatlikkust. Aga nii koolipere kui ka ehitaja tuli selle keerulise ülesandega hästi toime. Suur tänu õpilastele, kooli töötajatele, lastevanematele ja ehitajale!“

Pirita Majandusgümnaasiumi laienduse arhitektuurse visiooni projekteeris Arhitektuuribüroo Studio 3 (arhitekt Andres Põime), põhiprojekti koostas AS Eviko, ehitustöid teostas AS Eviko ja omanikujärelevalvet Infragate Eesti AS. Projekteerimis- ja ehitustööde ning sisustuse maksumus oli ligikaudu 2,2 miljonit eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.