„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Tallinna Buss 100 Tallinna bussliikluse 100. aastapäev toob pühapäeval kaasa perepäeva (0)
22. mai 2022
Mats Õun

AS Tallinna Linnatransport (TLT) tähistab pühapäeval pealinna bussiliikluse 100. aastapäeva keskpäeval algava koguperepäevaga Vabaduse väljakul.

Sündmuse tähistamiseks sõidavad Tallinnas lisaks sõiduplaanijärgsetele ühissõidukitele ka TLT uus koolibuss, bussirong ning erikülalistena Tartu, Pärnu ja Narva linnaliinibussid. 

TLT kommunikatsioonijuhi Olga Polienko sõnul on 100 aastat bussiliiklust Tallinnas väärikas tähtpäev ning ühistransport on selle ajaga teinud läbi väga suure muutuse nii sõidukite, sõiduulatuse kui ka liiklussüsteemide poolelt. “Sajandi tähistamiseks ootame kõiki transpordihuvilisi pühapäeval kell 12 Vabaduse väljakule, kus saab uudistada 19 erineval ajal linnaliinidel sõitnud ajastukohast bussi, kaasa elada ansamblile Regatt ja saada osa Ivan Orava meenutustest,“ tutvustas Polienko pühapäeval toimuvat. 

Vabaduse väljakul on avatud ka laste mänguala, kus saab meisterdada busse, ning maitsete ala, kus pakutakse retrohõngulisi sööke-jooke. 

100. aastapäeva tähistamiseks on Tallinnasse tulnud tervituseks sõitma erinevate liinidel Tartu, Pärnu ja Narva linna bussid, lisaks osaleb eriliinil bussirong ning sõita saab ka uue Tallinna koolibussiga. Eriliinid sõidavad üle-linnalistel marsruutidel, et transportida huvilisi perepäevale ja tagasi linnaosadesse viia. 

Kõik bussid jätkavad päeva jooksul ringsõite üle Tallinna. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.