„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
ANETT KONTAVEIT: WTA turniiri jõudmine Tallinna on suur privileeg (0)
23. mai 2022
Mats Õun

“Mulle väga meeldib kodus mängida ja oleks väga suur au, kui ma saan seda teha. Kindlasti annan endast parima, kui mu tervis vähegi lubab,” lausus Eesti esitennisist Anett Kontaveit sügisel Tallinnas toimuvast tipptenniseturniirist rääkides. “Minu praegune kõige suurem eesmärk on sada protsenti tervis tagasi saada.”

Oluline WTA turniir on kavas korraldada Tondi tennisekeskuses 26. septembrist 2. oktoobrini. “Graafik on aasta lõpus tõesti väga tihe, aga õnneks on meie Tallinna turniir ainuke selle nädala WTA turniiridest. Kindlasti annan endast parima, et sellel turniiril osaleda,” ütles Kontaveit. “Mulle väga meeldib kodus mängida ja see oleks väga suur au, kui ma saan seda teha. Ja kindlasti annan endast parima – kui tervis vähegi lubab.”

Kõigepealt tervis, siis muu

Kontaveiti hinnangul on suur asi, et Tallinnas selline turniir tuleb. “See on väga suur sündmus meie linna ja meie riigi jaoks,” märkis ta. “Neil turniiridel on miljoneid jälgijaid telepildi vahendusel, ühtlasi annab see võimaluse tutvustada oma linna ja oma riiki laialdasemalt maailmas. Kõik turniiriga kaasas käiv on tohutu privileeg. Ja turniir annab kohalikele inimestele võimaluse näha tipptasemel tennist oma kodus. Kui suurvõistlus saab positiivset tagasisidet, on meil võimalik veel selliseid turniire korraldada.”
Eesti tenniseliidu peasekretäri Allar Hindi sõnul saab Tallinna WTA turniir olema üks suuremaid spordisündmusi kogu regioonis. “Loodame, et see saab traditsiooniks,” märkis ta, viidates rootslaste Stockholm Openi eduloole. “See turniir on juba 60 pluss aastat olnud kalendris ja tegutseb. Kogu selle mõju nii spordile kui ka majandusele on olnud väga-väga tugev.”
Hint tänas linna suurvõistluse toetamise eest. “Esmaspäevane WTA kalender näitas, et Tallinn Open on 26. septembri turniirinädalaga ilusasti kalendris,” lausus ta. “Siinkohal suured tänud Tallinna linnale, kes väga tugevalt toetab turniiri ja tänu kellele see saab toimuma.”
See, milliseid tipptennisiste turniir Eestisse toob, on Kontaveiti hinnangul veel vara ennustada. “Eks see selgub umbes kuu aega enne turniiri või natuke varem,” lausus ta. “Aga üldiselt ma arvan, et meil endal juba Eestis on kaks peaaegu TOP 50 mängijat ja kindlasti tuleks neid veel siia.”
Turniir toimub Tondi tennisekeskuses, millel on selleks potentsiaal olemas, kuid kus varem pole Kontaveiti sõnul nii suuri turniire korraldatud. “Seda on võimalik teha väga heaks suureks areeniks ja samas on hall ise väga heas korras, tennise mängimiseks on seal väga head tingimused,” lausus ta.
Praegu maailma edetabelis viiendat kohta hoidev Kontaveit kinnitas, et loorberitele pole plaanis puhkama jääda. “Eks mu suur eesmärk oli jõuda TOP 10-sse, ja nüüd, kui eelmisel aastal sai see teoks, tuleb uusi eesmärke seada,” ütles ta. “Minu praegune kõige suurem eesmärk on sada protsenti tervis tagasi saada, siis tulevad järgmistel turniiridel uued ja suuremad eesmärgid.”
Kontaveiti sõnul on neil treeneriga hea klapp ning koos töötatakse tervise nimel. Parema koha saavutamine on see, mis Kontaveiti tema enda hinnangul ikka treeningutel tagant utsitab. “Ma ei ole kunagi rahul sellega, mis juba on,” märkis ta. “Minu kõige suurem eesmärk ongi see, et ma muutuksin üha paremaks ja olen treeninud selle nimel. Meil on nii palju võistlusi, et palju on treenimist võistluste linnades, kus turniirid toimuvad. Aga eks kodus treenin ka eri kohtades. Suvel on ühed hallid ja talvel teised kohad. Olen treeninud ka Tondi tennisekeskuses, kus turniir toimub, ja Tallinkis.”

Eestil tublid tennisenoored

Mingit konkreetset võluvitsa või eduvalemit meie esitennisistil noortele anda pole. “See on väga individuaalne, sest kõik sportlased on erinevad ja osal tuleb läbimurre varem, osal hiljem,” selgitas ta. “Minu jaoks oli kõige suurem muutus noortest täiskasvanute liigasse minnes – noortes oli kõik väga lõbus, tore ja nii-öelda lapselikum. Täiskasvanutega võitlema minnes sellise mänguga enam läbi ei löönud, tuli palju rohkem hakata tegema füüsiliselt raskemat tööd väljakul.”
Edasi lendab meie esireket Pariisi Prantsusmaa lahtistele meistrivõistlustele. “Ma loodan, et tervis peab vastu ja kindlasti annan endast sada protsenti nagu alati,” ütles ta.

MIHHAIL KÕLVART: Toetame turniiri 400 000 euroga

“WTA turniiri jälgib teleritest ja internetist miljoneid inimesi. Huvi turniiri vastu toob Tallinna ka teisi suuri rahvusvahelisi üritusi, samuti turiste, mistõttu toetame võistlust 400 000 euroga.”
Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul soovib linn ürituse korraldamisega sporti arendada ja populariseerida. Samas on suurvõistlusel ka majanduslik efekt. “Iga samalaadne rahvusvaheline üritus toob nii pealtvaatajaid ehk turiste kui ka televaatajate tähelepanu. WTA turniiride puhul me teame, et seda üritust hakatakse jälgima ja televaatajate hulk on miljonites,” lausus linnapea.
Kõlvart lisas, et kuigi Tallinn loodab, et sügisel toimuv turniir ei jää linna jaoks viimaseks, on selle mõju kindlasti pikaajaline. “See huvi, mis tekib ühe turniiri puhul, toob siia teisi suuri rahvusvahelisi üritusi ja ka turiste ning omab finantsilist mõju,” märkis ta. “Ja mis on veel tähtis – järgmisel aastal kannab Tallinn Euroopa rohelise pealinna tiitlit, aga juba mõne aasta pärast on meil järgmine ambitsioon kandideerida Euroopa spordipealinna tiitlile 2025. Iga selline üritus suurendab meie šansse, ja kindlasti see tiitel, mida me soovime pälvida, toob meile samamoodi nii tähelepanu kui ka inimesi.”
Linnapea sõnul on peamine motivatsioon loomulikult spordi arendamine ja populariseerimine, ent linn näeb ka väga otsest sotsiaalmajanduslikku aspekti. “See tähendab, et Tallinna linn on valmis turniiri toetama rahaliselt summas 400 000 eurot, mida me kavatseme eraldada lisaeelarvega, ja loodame, et linnavolikogu siinkohal meid ka toetab,” sõnas linnapea.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.