„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Harku järvele paigaldati taas väliujula (0)
23. mai 2022

Sel nädalal paigaldati linnaosavalitsuse tellimusel Harku järvele populaarne väliujula. Väliujula asub Harku järve suplusranna vahetus läheduses ning jääb sinna kuni sügistalvise perioodini.

Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov sõnas, et Haabersti linnaosas valmistutakse hoogsalt saabuvaks rannahooajaks, mis algab 1. juunil. „Vaatamata sellele, et ilmaprognoos veel lähiajal rannailma ei luba, on Harku järve väliujula juba suveks valmis,“ ütles linnaosavanem ning lisas, et eelmisel suvel esmakordselt rajatud väliujula osutus väga populaarseks supluskohaks.

„Talveperioodiks tuli meil väliujula teisaldada, et jää seda ei lõhuks, kuid nüüd on väliujula taas paigas. Harku järvel asuv väliujula on kolme 25 meetri pikkuse ja 2,5 meetri laiuse ujumisrajaga, mille otstes on tõukeseinad mugavaks ümberpööramiseks. Vee sügavus ujulas on keskmiselt 1,6 meetrit,“ rääkis Siljanov.

„Alates 1. juunist alustab nii Kakumäe kui Harku rannas ja lisaks eraldi ka väliujulas tööd rannavalve. Rannavalve teenust osutab G4S Eesti, kellel on juba aastatepikkune töökogemus Tallinna suplusrandade valvamisel,“ rääkis Siljanov ning lisas, et väliujulas viibimine ja ujumine on omal vastutusel. „Väliujula sissepääsu juurde on paigaldatud ka infotahvel väliujula kasutusreeglitega, mida tuleb järgida,“ rõhutas linnaosavanem.

„1. juuniks, mil algab rannahooaeg on Haabersti rannad korrastatud: randades olev liiv sõelutud, prügikastid paigaldatud, üles on seatud rannakabiinid ning ujujate ohutust aitab tagada rannavalve,“ lubas linnaosavanem.

Harku järve väliujula on rajatud ja paigaldatud Haabersti linnaosavalitsuse tellimusel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.