„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
JANNO TRUMP: Rattateede rajamisel võiks eeskujuks olla Reidi tee (2)
23. mai 2022
Janno Trump Foto Scanpix

“Kõige suurem probleemide allikas linnaliikluses on ikka jalgrattaliiklus ja rattateed. Autojuhid ei oska ratturitega arvestada ja ka rattateed jätavad soovida paremat,” ütles basskitarrist ja looja Janno Trump.

“Ma ise olen paadunud jalgrattasõitja olnud kogu aeg, elanud ka Amsterdamis, ja kontrast on suur. Muidugi on Holland jalgrattakultuuris number üks maa maailmas, aga veel kuuekümnendail olid seal liiklemiseks peamiselt vaid autod ning linnaõhk oli üks Euroopa saastatuimaid,” lisas Trump.

“Otsus ehitada välja eraldi jalgrattateed, valgusfoorid ja muu infrastruktuur jalgratastele võeti seal maal vastu päevapealt ning rahvas võttis muutuse ka kiiresti omaks. Meilgi on häid näiteid. See, mis Tallinnas on tehtud Reidi teel, on lausa ideaalne. Seal on eraldi teed jalgratturitele ja jalakäijatele. Niimoodi peakski olema! Paraku on meie linnas tervikuna veel sinnapoole pikk tee minna,” lisas ta.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Pigem on häda selles
28. mai 2022 15:22
Et ratturid ei taha arvestada autodega. Mingil x-põhjusel on jalgratturid kõnniteedel keelatud ja see on probleemide algus. Muidugi sellest, et ratturid kõnniteedele tagasi tuua, ei taha kuulda lapsevankriga jalakäijad.
Jalgrattatee võib hea olla
28. mai 2022 15:19
Mind ärritab aga Reidi tee juures see, et jalakäijad on aetud kaugele mere või sadamaala aia äärde.