„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
SEB uuring: investeerimisel eelistatakse pensionifonde ja aktsiaid (0)
23. mai 2022
Foto Pixabay

SEB korraldatud ja Norstati läbi viidud uuringu järgi on üle poole Eestis investeerimisega tegelevatest inimestest oma sääste paigutanud kas kolmanda samba pensionifondidesse või aktsiatesse. 

Kolmandasse sambasse on täpsemalt investeerinud 56 protsenti, aktsiatesse 53 protsenti ning investeerimisfondi osakutesse 21 protsenti vastanutest. Börsil kaubeldavad fondid ehk ETF-id on oma portfelli valinud 8 protsenti ning võlakirjad 7 protsenti küsitletud investoritest, teatas SEB. 

“Pensioni kolmanda samba investeeringud on viimastel aastatel jõuliselt kasvanud ning samuti on väga paljud investorid sisenenud aktsiaturgudele, nii et uuringu tulemus on selles mõttes ootuspärane. Kasvuruumi on näha börsidel kaubeldavatel ETF-idel,” ütles SEB jaepanganduse valdkonna juht Ainar Leppänen pressiteates. 

Uuringu kohaselt eelistavad Läti investorid kolmanda samba pensionifonde, mida leiab 52 protsendi investorite portfellidest. Järgnevad investeerimisega seotud elukindlustustooted, mida on 31 protsendil vastanutest ning aktsiad, millese on investeerinud 17 protsenti. Leedus on 43 protsendiga esikohal elukindlustustooted, millele järgnevad 41 protsendiga kolmanda samba pensionifondid ning 27 protsendiga aktsiad.

Leppäneni sõnul näitab Eesti uuring, et ETF-idesse investeerimisel on takistuseks ebapiisavad teadmised – nii arvab ligi kolmveerand küsitletud investoritest, kes ei ole ETF-idesse veel raha paigutanud. Kakskümmend protsenti ütles, et neil ei ole aega jälgida, mis toimub finantsturgudel ning 19 protsenti märkis, et neil ei ole piisavalt sääste ETF-idesse investeerimiseks.

SEB uuring toimus tänavu veebruaris. Kokku vastas Balti riikides 3002 inimest vanuses 18–74 eluaastat, neist Eestis 1000. Uuringu valim oli SEB sõnul esinduslik vanuse, soo, rahvuse ja regiooni lõikes.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.