„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
video Kolmandikus tõuksiga juhtunud õnnetustes on juhid purjus (0)
24. mai 2022

Ilusate ilmadega kasutavad inimesed liiklemiseks meelsasti tõukerattaid. Paraku on ilmnenud aga tõsiasi,et ligi kolmandik sõitjatest teeb seda purjus olekus. Eelmisel aastal juhtus tõukeratastega paarsada õnnetust, enamus neist Tallinnas.

Tõukeratastega õnnetused on jäänud suurema tähelepanuta seetõttu, et tõuksijuhid on enamasti ohtlikud vaid endale. Kukkudes saadakse viga ja surmajuhtumid on erandiks. Sellegipoolest võtab politsei hooajal tõuksid tähelepanu alla, sest kolmandik õnnetuste juhtidest on olnud joobes.

“Hetkel meil spetsiaalset üksust kui sellist ei ole. Liikluspolitseile on ta hetkel aktuaalne teema, samamoodi territoriaalsed jaoskonnad ka tegelevad,” kõneles Põhja prefektuuri liiklusjärelvalvekeskuse patrullitalituse juht Varmo Rein. “Me pöörame sellele suhteliselt palju tähelepanu, eriti ka nädalavahetustel ja õhtuti, siis kontrollime ka kas nad on tarvitanud alkoholi või ei ole. Need, kes õnnetustesse satuvad, seal on üks kolmandik olnud ka alkoholi tarvitanud. Ja need, kes haiglasse on sattunud, seal on ikka silmatorkavalt suured joobed.”

Eelmisel aastal oli üle Eesti tänase päeva seisuga 36 liiklusõnnetust kergliiklusvahendiga, tänavu on neid toimunud 45. Neist Tallinnas oli 29 õnnetust. Tõukerataste laenutaja Bolt katsetab praegu mõnes Põhjamaas teste, millega purjus inimestel ära hoida tõukerataste kasutamine.

“Nädalavahetustel – peamiselt aegadel, mil on suurem võimalus, et inimestel võib olla alkoholi veres ja nad võivad proovida tõuksiga sõita takso asemel. Neil aegadel võib klient näha spetsiifilist mängu, mis testib nende reaktsiooni,” rääkis Bolt Baltikumi juht Eimantas Balta.

Lisaks purjus peaga sõitmisele on sagedasemaks õnnetuse põhjuseks kahekesi sõitmine ja liigne kiirus. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.