"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
tasuta kinno Kumu filmihooaja lõpetavad Sparksi vennad (0)
24. mai 2022
Sparks aktsioonis: Russell (vasakul) ja Ron Mael. Foto repro

Üks eelmise aasta paremaid dokumentaalfilme „Sparksi vennad” lõpetab tänavuse Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide kevadhooaja. 

USA ansamblit Sparks, korraga üht kõige edukamat, alahinnatumat, mõjukamat ja ignoreeritumat popbändi muusikaajaloos portreteerib oma filmis vendade Ron ja Russell Maeli andunud fänn, nimekas inglise režissöör Edgar Wright.

Tulemuseks on hoogne ja humoorikas muusikaline odüsseia läbi viie aastakümne, mil Sparks on tegutsenud, näitamata üles väsimuse märke.

„Ma ei mäleta viimast korda, mil mul oleks suunurgad filmi algusest lõpuni sedavõrd kõrvuni olnud. Tegemist on energilise, rõõmsameelse ja elujaatava oodiga veidrusele, loomingulisele vabadusele, julgusele erineda, tahtmatusele tööstuse ja publiku ootustele alluda, ühtaegu iseendaks jäämisele ja pidevalt edasi arenemisele,” kirjutas Andrei Liimets pärast filmi linastust viimasel PÖFFil.

Üheks eelmise aasta parimaks dokumentaalfilmiks on seda nimetanud paljud maailma filmikriitikud.

See on kohustuslik järelvaatamine neile, kes käisid 4. mail Sparksi Tallinna kontserdil, aga ka neile, kes sinna ei jõudnud.

Kolmapäeval, 25. mail kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse ajakirjanik ja muusikakriitik Mart Juur.

Kultuuriteemaliste filmide sarja „Kumu dokumentaal” korraldavad Kumu ja PÖFF. Sissepääs kõigile selle sarja seanssidele on prii.

Lähemalt vaata https://kumu.poff.ee/

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.