„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Merko uued Lahekalda korterelamud Maarjamäe paekaldal saavutasid täiskõrguse (0)
24. mai 2022

Merko arendatavas Lahekalda elukvartalis peeti arendusala esimese kahe kaheksakorruselise hoone sarikapidu – aadressidel Paekalda 23/1 ja Paekalda 23/2 valmib kokku 98 korterit. 

Merko rajab Lahekalda kvartali Tallinnasse lauluväljaku lähedale Maarjamäe paekaldale, teatas ettevõte. Tulevikus plaanib Tallinna linn ehitada Lahekalda vahetusse naabrusesse Tallinna haigla ning arendusala jääb ümbritsema lõik ligi üheksa kilomeetri pikkusest rajatavast klindipargist. Piirkonna areng loob Merko sõnul Lahekalda elanikele täiendavaid võimalusi nii töötamiseks, kodulähedaste teenuste tarbimiseks kui vaba aja veetmiseks.

Paekalda 23 A-energiaklassiga kortermajade arhitektuurse lahenduse on loodud Arhitektuuribüroo Pluss arhitektid ja siseviimistluspakettide autoriteks on Lävi sisearhitektid. Merko rajab hoonete ümber haljastatud puhkealad täiskasvanutele ja lastele ning paigaldab mõlema hoone katustele päikesepaneelid. 

Ligi 17 hektari suurusele Lahekalda arendusalale valmib etapiviisiliselt kuni veerandsada eluhoonet enam kui tuhande korteriga. Uude elukvartalisse on planeeritud ka lasteaia ja kodukaupluse ehitus. Tänaseks valminud kuues hoones elab pea 300 peret, käimas on kahe hoone ehitus 98 korteriga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.