„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Ametiühingud: alampalk jääb poolest aastast tõstmata (1)
25. mai 2022
Peep Peterson Foto Mats Õun

Eesti Ametiühingute Keskliidu teatel ei jäta kolmapäevasel kolmepoolsel kohtumisel ametiühingute, tööandjate ja valitsuse esindajate vahel väljaöeldud seisukohad ametiühingutele kõhklusi, et alampalk jääb poolest aastast tõstmata ning hinnatõusudele ei paista leevendust ka tulumaksuvaba tulu tõusust.

See omakorda jätab ametiühingute käed vabaks liituda hinnatõusuvastaste protestiliikumistega, kui neil on ühiskonnas pinda, teatas Eesti Ametiühingute Keskliit. 

Selle kuu alguses tegi ametiühingute keskliit sundkulude ja energiahindade järsule tõusule viidates Eesti Tööandjate Keskliidule ja valitsusele ettepaneku tõsta erakorraliselt 1. juulist miinimumpalk 700 euroni ja suurendada samale tasemele ka tulumaksuvaba miinimum.

“Käitusime konstruktiivselt, tõime väga põletava küsimuse sellele lauale, kus läbirääkimiste teel pingeid leevendatakse. Kui siin on tupik, otsime teisi teid kriitilise olukorra kommunikeerimiseks,” ütles ametiühingute keskliidu esimees Peep Peterson.

Esmaspäeval vastas Eesti Tööandjate Keskliit ametiühingutele, et nende volikogu ei pidanud põhjendatuks erakorraliselt miinimumpalga läbirääkimiste alustamist, kuna viimane rahandusministeeriumi prognoos ennustab aasta lõikes tänavuseks inflatsiooniks samaväärset protsenti käesoleva aasta miinimumpalga tõusuga.

Petersoni sõnul oleksid ametiühingute ettepanekud jätnud kõige haavatamatele töötegijatele iga kuu kätte 96 eurot senisest rohkem, samas kui ligi 20 protsenti tõusnud sundkulud viivad pere eelarvest umbes 120 eurot. 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Minu Arvamus
25. mai 2022 22:51
Tööandjate Keskliit oleks õnnelik kui saaks seaduse kehtestada, kus palka ei peaks üldse töölistele maksma. Vaidleksid ka selle üle, kas tööpäeva lõpus anda igale töötajale päts leiba või pool pätsi tehtud töö eest.