„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
25. mail kell 17:30 Hiiu staadion projekteerimistingimuste eelnõud esitletakse avalikul artuelul (0)
25. mai 2022
Hiiu staadion. Foto: Jukko Nooni

Nõmme linnaosa valitsus kutsub kõiki kohalikke elanikke ja asjast huvitatud osapooli Harku tänav 62 (Hiiu staadion) projekteerimistingimuste eelnõu tutvustavale avalikule arutelule. Avalik arutelu toimub 25. mail kell 17:30 Nõmme linnaosa valitsuse aulas, Valdeku 13. Samaaegselt toimub ülekanne Nõmme linnaosa valitsuse Facebooki lehel facebook.com/nommelinnaosa.

Nõmme linnaosa vanema Lauri Paeveeri sõnul on Hiiu staadioni tulevikust räägitud pikalt ning erinevatel osapooltel on välja kujunenud oma ootused ja lootused. „Tänaseks on meil olemas projekteerija ja alaliidu nägemus sellest, milline võiks staadion lähemas tulevikus välja näha. Samas puudutab staadioni projekteerimisplaan otseselt nii kohalikke elanikke kui ka teisi kasutajate ringi kuuluvaid inimesi. Mistõttu soovimegi koos kogukonnaga ideedele otsa vaadata ja oma mõtted lauale tuua,“ selgitas Paeveer.

Avalikul arutelul osalevad:
Nõmme linnaosa vanem Lauri Paeveer
Nõmme linnaosa vanema asetäitja Karmo Kuri

Nõmme Kalju FC esindajad Kuno Tehva ja Ehte Eamets

Eesti Jalgpalli Liit esindajad Tõnu Sirel ja Teet Ilves

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet esindaja Tiina Leetmaa

Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet esindaja Aivo Normak

Projekteerimistingimusi ei ole veel väljastatud ning Harku tänav 62 jalgpalliväljakute (Hiiu staadion) projekteerimistingimuste avalikule tutvustamisele tuleb ettevalmistatud eelnõu. Soovitud planeeringu eesmärgiks on olemasoleva staadioni rekonstrueerimine kaheks kunstmurukattega jalgpalliväljakuks. Valgustuse ja uute piirete rajamine, sissesõidutee, parklate ja kõnniteede rekonstrueerimine. Kõiki eskiisis soovitud lahendusi realiseerida ei saa. Seega on tegemist esialgse visiooniga.

Keskkonnaregistri andmetel ei ole staadioni lähiümbruses registreeritud kaitsealuseid liike ning tegemist on pikalt samas asukohas paikneva staadioniga. Kaitse-eeskirja kohaselt asub Harku tänav 62 kinnistu väljaspool maastikukaitseala. Riiklik Keskkonnaamet on esitanud eelnõule enda seisukoha. Sellega saab tutvuda eelnõu väljapaneku käigus.

Eelnõuga saab tutvuda Nõmme Linnaosa Valitsuse infosaalis ning materjalid on kättesaadavad ka Nõmme Linnaosa Valitsuse kodulehel.

Eelnõud tutvustav avalik arutelu toimub 25. mail kell 17.30 Nõmme linnaosa valitsuse aulas, Valdeku 13. Samaaegselt toimub ülekanne Nõmme linnaosa valitsuse Facebooki lehel facebook.com/nommelinnaosa.

Avalik väljapanek toimub perioodil 25. mai kuni 3. juuni. Vastava perioodi jooksul on võimalik eelnõu kohta esitada arvamusi ning ettepanekuid e-posti aadressil nomme@tallinnlv.ee või kirjalikult Nõmme Linnaosa Valitsuse infosaalis aadressil Valdeku 13. Vajadusel saab küsida arvamuste ning ettepanekute tegemiseks ajapikendust.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.