„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Kristiine linnaosas saab noorte tõukeratta töötubades liiklema õppida (2)
25. mai 2022

Tallinna Lilleküla ja Kristiine Gümnaasiumis toimuvad 25.- 26. mail „Tõukeratta töötoad“, kus politsei ja noorsootöötajad juhendavad noori ja varateismelisi elektritõukeratastega liiklema.

Kristiine linnaosa vanema Jaanus Riibe sõnul on ürituste eesmärgiks liiklusteadlikkuse tõstmine ning elektritõukeratastel liikluses sõitmise kogemuse andmine osalejatele enne sinna päriselt suundumist. “Töötoas osalenud oskavad hiljem teiste liiklejatega arvestada, turvavarustust õigesti kasutada ning tunnevad hästi liiklusreegleid, olles teooriat õppinud ja praktikas kõik olulise läbi proovinud politseinike ja spetsialistide juhendamisel,” ütles Riibe.  

Tegu on millegi sarnasega, nagu jalgrattalubade tegemisel ette tuleb: harjutatakse näiteks slaalomi ja „kaheksa“ sõitmist, kiivri ja muu turvavarustuse õiget kasutamist, räägitakse üle liikluses käitumise- ja ohutuse reeglid ning selgitatakse, kuidas teiste liiklejate, autode ja jalakäijatega arvestada.  Samuti proovitakse praktikas läbi sõidutee ületamist, juhtides tähelepanu kohustusele sel juhul elektritõukerattalt maha tulla, ning tehakse muidki praktilisi harjutusi – seda noorsootöötaja ja politsei juhendamisel.

Sageli ei teata, et elektritõukkerattaga tohib linnas liigelda alles 16-aastaselt ning ka selles vanuses on kohustuslik kanda kiivrit. Nooremad tohivad enda lõbuks sõita vaid erinevatel platsidel ja väljakutel.

Töötuba toimub Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi ja Kristiine Gümnaasiumi juures ning seda korraldab Kristiine Noortekeskus. Sarnane koolitus leidis aset ka eelmise aasta sügisel. 

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Minu Arvamus
25. mai 2022 13:29
Sõiduteel liiklemiseks peab olema juhiluba, tervisetõend, liiklusvahendi riiklik numbrimärk, läbitud sõiduki tehniline kontroll ja kehtiv liikluskindlustus. Ülejäänud võivad liigelda selleks ettenähtud teedel, nagu näiteks jalgrattateel, või teepeenral kui selleks on ettenähtud vastav riba. Varsti sõeluvad ka emmed rulluiskudel lapsevankritega autode vahel ettearvamatute manöövritega ja kõik liiklejad peavad sellega arvestama ja teed andma.
Küsimus
25. mai 2022 11:17
Mis kellaaegadel see toimub?