"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Nõmme linnaosa vanema kandidaat Karmo Kuri: eesmärk on kolme aastaga rajada Raudtee tänava äärde kergliiklustee ja ühendada seeläbi Nõmme kesklinnaga (2)
25. mai 2022
Lauri Paeveer ja Karmo Kuri Foto Nõmme LOV

“Vabaduse parki tuleb peremänguväljak ja Ilmarise tänavale ekstreempark,” rääkis Nõmme linnaosa vanema kandidaat Karmo Kuri. “Eelnevale  lisaks tuleb korda teha Nurme 40 Nõmme noortemaja ja Nõmme hüppemägi arendada vaatetorniks. Rekonstrueerida Kerese, Pihlaka ja Kraavi tänavad, et saaks edasi liikuda Nõmme keskuse ristmiku projektiga”.

Täna esitles Sotsiaaldemokraatlik Erakond Nõmme raudteejaamas uut Nõmme linnaosa vanemat, kelleks on senine asetäitja Karmo Kuri.

Nõmme praegune linnaosa vanem Lauri Paeveer sõnas sümboolset kogukonna kivi üle andes, et Nõmme linnaosa juhtimine läheb kogenud ja headesse kätesse.

„Viimased pool aastat on olnud tohutult põnev ja väljakutseid täis aeg. Rõõm on olnud teha koostööd erinevate organisatsioonide, kogukonna aktivistidega ning ka tööka kollektiiviga linnaosavalitsuses, kes kõik annavad panuse, et meie elu linnaosas veel paremaks muuta. Nõmme linnaosa juhtides olen kohtunud paljude huvitavate inimestega ning saanud panustada mitmetesse erinevatesse ja vajalikesse projektidesse,“ võttis Paeveer kokku oma ametiaja.

Tallinna Linnavolikogu esimees Jevgeni Ossinovski tänas senist linnaosavanemat Lauri Paeveeri tehtud töö eest.

“Mul on erakordselt hea meel, et Nõmme juhtkangi võtab Laurilt üle just Karmo, kes teab Nõmmel ja Nõmmest kõike ning omab ka pikka kogemust linnaosavalitsuses. Sotsiaaldemokraatide prioriteedid pealinna koalitsioonis – roheline linn, mõnus linnaruum, hea transport – on ka Nõmme elanikele väga olulised ning linnaosadel on nendes küsimustes oluline roll. Lähiaastatel näeme kindlasti olulisi muutusi nii Nõmmel kui kogu linnas,” ütles Ossinovski.

Karmo Kuri elab Nõmmel Pääsküla asumis. Nõmme Linnaosa valitsuses töötab ta juba üle 10 aasta ning on täitnud ametikohti alates heakorra spetsialistist kuni osakonna juhataja ja linnaosavanema asetäitjani välja. Karmo Kuri on Kaitseliidu Männiku malevkonna aktiivne liige. Tulevase linnaosavanema lemmik transpordivahendid on jalgratas ning rong. Karmo Kuri on abielus ja tema peres kasvab kaks last.

Karmo Kuri avaldas lootust, et omades pikaajalist töökogemust linnaosavalitsuses ja olles ka ise nõmmelane toetavad need tööd linnaosavanemana.

“Linnaosavalitsuse avatud suhtlus kogukonnaga on kindlasti üks märksõna, mis aitab piirkonda arenda ja parendada ning kujundada Nõmmet just selliseks nagu siinsed inimesed soovivad. Arenev, roheline, peresõbralik ja avatud Nõmme on minu ja meie kõigi siinsete elanike huvides, mõtetes ja südames,” rääkis Kuri.

Nõmme linnaosa vanem Lauri Paeveer lahkub perekondlikel põhjustel ametist. Vastavalt Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna juhtimise koalitsioonileppele kuulub Nõmme linnaosa vanema koht sotsiaaldemokraatidele. Tallinna Linnavalitsus kinnitas Lauri Paeveeri ametisse 8. detsembril 2021.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Gopala
26. mai 2022 22:42
Antud loo puhul piisab pealkirja lugemisest, sest pealkirjas lubatud konkreetset rattateed ei nimetata uudise tekstis enam kordagi.
nõmmekas
25. mai 2022 18:12
Kuri väärib ametikõrgendust igati.