„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
videolugu Tallinn pakub toetust fassaadide korda tegemiseks, küttearvetes annab võit parema soojustuse näol tunda (1)
25. mai 2022

Mitmed eksperdid on hoiatanud tuleva sügise ja talve kõrgete elektrihindade eest. Selleks, et lööki pehmendada tasub juba praegu fassaadide soojustamisele mõelda. Tallinn pakub korteri ühistutele selle tarbeks ka toetust.Tallinn suunab eelarvest 400 tuhat eurot kortermajade fassaadide soojustamiseks ja renoveerimiseks. Nõudlus on suur ning igal aastal maksab linn 10% ulatuses kinni fassaadi remondi ligi 20l majal.

“See otsus oli tehtud juba viis aastat tagasi, aga ellu viimiseks läks aega, sest olid erinevad takistused nagu raha puudus ja inimeste hirm,” sõnas KÜ Vilde tee 63 esindaja Natalia Vellemaa. “Hea, et linnal on need toetuse programmid, mis võimaldasid osa raha tagasi saada. Me saime kaks toetust, fassaadid korda ja rõdud.”

Tuleb välja, et lisaks rahalisele kasule ja mugavusele aitab renoveerimine ka kortermajade sisekliimale kaasa, sest inimesed tunnevad, et on oma koju koos panustanud. Siiski tuleks enne suuremaid töid spetsialistiga nõu pidada, et olla kindel, et kogu maja renoveerimist vaja pole.

“Kui me täna teeme endale ilusa fassaadi, aga küttesüsteem on meil 50 aastat vana ja seetõttu on suured küttekulud, siis tuleks seda olukorda vaadata tervikpildina,” rääkis Korteriühistute liidu õigusosakonna juhataja Urmas Mardi. “Kui siis tuleb välja, et jah meil on vaja siiski vaid fassaad soojustada ja korda teha natuke veel midagi siis palun väga.”

Korteriühistud, kes on otsustanud maja fassaadi renoveerida pole veel kahetsema pidanud, kuna küttearvetes annab see võit parema soojustuse näol juba tunda.

“Kui vaadata maja energiatarbimist võrreldes aastatega 2020/2021, siis energiatarbimine langes oluliselt,” lisas Vellemaa.

2022. aasta linna vahenditest on vaba veel ligi 215 000 eurot ning toetust saab taotleda, kuni raha jätkub. Lisaks on võimalik taotleda ka 3000 eurot renoveerimise käigus seinamaalingu loomise eest, et linnapilti värve tuua.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Naine
28. mai 2022 08:53
See kui peab laenu tagasimaksma 15 aastat(remondifondi makse 50€) sööb selle soojustamise kasumi küttearvetelt ära.Kahjuks.10% linna panus on ka väga väike...