„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Texase põhikooli tulistamises hukkus 19 last, president Joe Biden mõistis teravalt hukka USA relvalobi ja lubas teha lõpparve massitulistamistega (0)
25. mai 2022
Foto Scanpix

USA Texase osariigis avas 18-aastane noormees teisipäeval tule Mehhiko piiri lähedal asuvas põhikoolis, tappes vähemalt 19 last ja kaks täiskasvanut, ajendades president Joe Bidenit mõistma teravalt hukka USA relvalobi ja tõotama lõpparvet selliste massitulistamistega, vahendab BNS.

Rünnak leidis aset Uvaldes, väikeses kogukonnas Mehhiko piiri lähedal. 

“On aeg muuta see valu tegudeks iga vanema ja iga selle riigi kodaniku jaoks,” ütles president Joe Biden emotsioonidest tulvil häälel tragöödiat kommenteerides.

“On aeg (öelda) neile, kes takistavad, viivitavad või blokeerivad mõistlikumaid relvaseadusi – me peame teile teatama, et me ei unusta.” lisas ta.

“Millal me Jumala nimel teeme seda, millest me kõik teame, et see tuleb ära teha?,” küsis president veel kord vajalikele seadusemuudatustele osutades. 

Relvaõigusi pooldav Texase vabariiklasest senaator Ted Cruz kirjutas Twitteris, et tema ja ta naine palvetavad kohutavas tulistamises tapetud laste ja nende perekondade pärast.

Hoolimata laialdasest nördimusest relvavägivalla suhtes, ei ole riigis astutud tõsiseid samme tulevaste tapmiste vältimiseks.  

Ründaja “tappis kohutaval ja arusaamatul moel” 18 last,” ütles pressikonverentsil kuberner Greg Abbott, lisades, et eelnevalt oli ta maha lasknud oma vanaema. Hiljem lisandus täpsustatud andmetel veel üks hukkunu.

Kuberneri sõnul on veretöös kahtlustatav kohalik teismeline Salvador Ramos samuti surnud, lisades, et noormehe tapsid ilmselt sündmusele reageerinud politseinikud. 

Tegemist on ohvriterohkeima sarnase juhtumiga pärast seda, kui 2018. aastal Floridas Parklandis hukkus tulistamises 14 keskkooliõpilast ja kolm täiskasvanud töötajat.

Ründaja saabus Uvalde linna Robbi põhikooli autoga umbes keskpäeval. Koolis õpib üle 500 peamiselt vaesematest peredest pärit hispaaniakeelset last.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.