„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Kallas: peretoetuste tõstmise eelnõu poolt hääletamine lõhub valitsuse (2)
26. mai 2022
Foto Pixabay

Kui Keskerakond hääletab peretoetuste tõstmise eelnõu poolt, siis Reformierakonna ja Keskerakonna valitsust enam pole, ütles peaminister Kaja Kallas.

Kallas ütles neljapäeval pressikonverentsil, et siiani pole vastust küsimusele, kust leida igal aastal ligi 300 miljonit eurot peretoetuste tõstmiseks ning Reformierakond teeb kõik endast oleneva, et peretoetuste tõstmise eelnõu praegusel kujul seaduseks ei saaks. “Ka meil on võimali kasutada obstruktsiooni,” lausus Kallas. “Kui aga selle eelnõuga jätkatakse, pole enam seda valitsust.”

Keskerakondlasest tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles pressikonverentsil, et järgmisel esmaspäeval on eelnõu esimene lugemine ja Keskerakond toetab esimese lugemise lõpetamist. “Vaja oleks kokku leppida,” lausus ta.

Valitsuse tervisest rääkides märkis Kaja Kallas, et Reformierakond pole olukorda teravaks ajanud ning ei saa seda ka deeskaleerida. “Aga me oleme nõus arutama koos eelarvega kõike,” sõnas Kallas.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

arvan ka
26. mai 2022 14:45
Kuidas võib nii isekas, ülbe ja tuim inimene olla peaministri ametis? Tal puuduvad selleks TÄIELIKULT eeldused! Partnerlus on Kallasele tundmatu maa. Ja mõtleb ta vaid ühest kinnisideest teise.
Minu Arvamus
26. mai 2022 12:46
Kallas: peretoetuste tõstmise eelnõu poolt hääletamine lõhub valitsuse . . . Eks selle Kaja Kallase juhitud valitsusest ole juba siiber ees. Et Eesti peresid pole vaja toetada, elavad üle, järgmisel aastal arutame, aga pagulasi peab otsekohe toetama, siis saab Brüsselist kiita. Kaja Kallasele meeldib kiireid asju tulevikku lükata, et ehk aja jooksul laheneb ise, ununeb, või harjutakse ära kui uued probleemid kaela sajavad. Kui Valitsusjuht ei oska kriitilistes olukordades otsuseid teha, pole see ametikoht temale.