„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Laagna tee äärest koristati 47 tonni kive (0)
26. mai 2022
Foto Albert Truuväärt

Osaühing Tallinna Kommunaalteenused koristas Tallinnas Laagna tee tehnoribalt 47 tonni kive, teemaa haljasala nõlvadelt 25 kuupmeetrit olmepügi, lisaks 7 kuupmeetrit suurekabariidilist prügi ja rehve ning 30 kuupmeetrit oksi.

Laagna tee äärset tehnoriba koristatakse igal aastal kevadkoristuse raames, suvel tehakse koristustöid vastavalt vajadusele. Ka olmeprügi koristatakse tehnoribalt siis, kui selleks on tekkinud vajadus. 

„On oluline, et Tallinna linnaruum oleks kõigi jaoks meeldiv ning ohutu. Laagna tee on üks linna olulisemaid tuiksooni, mida igapäevaselt kasutavad kümned tuhanded inimesed. Pühendasime tänavu rohkem aega probleemsemate kohtade koristamiseks ja parendamiseks,“ ütles Tallinna abilinnapea Vladimir Svet.

Laagna tee külgneb nõlvadel asuvate haljasaladega, mida on kevadkoristuse käigus korrastatud. Laagna tee tehnoriba suurus on 19 170 m2, teemaa haljasalade suurus ca 28 000 m2.

„Laagna tee tehnoribadel ja nõlvadel asuvatele haljastustele kandub palju prügi ümberkaudsete majade prügikastidest, mille kaaned on tihti avatud ja nii tuul kui ka linnud kannavad selle prügi ümbruskonda laiali. Kahjuks aitavad kaasa ka vastutustundetud kodanikud, kes ei raatsi oma prügi prügikastini või jäätmejaamani viia,” ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.

Paenõlvade lähedalt koristamiseks kasutatakse tema sõnul täiendavaid ohutusvahendeid, seega sellised tööd ei lähe korrapäraste tööde alla. “Linna meeskond annab endast parima, et linnaruum oleks puhtam, kuid ma usun, et üheskoos elanikega saavutame me paremaid tulemusi,“ arvas Jurtšenko.

Laagna teel jõuab lõpusirgele ka valgustuse rekonstrueerimine. Tööde käigus paigaldati uued valgustid, valgustimastid ja maasisesed kaablid. Kõnniteedel ja tehnoribadel tehtud kaevetööde järgsed asfaltkatendite taastamised lõpetatakse lähiajal. Valgustuse paigaldamisega seotud kaevetööd on teostatud linnast väljuval suunal Ilvese sillast kuni Smuuli sillani ning linna siseneval suunal Varraku sillast kuni Smuuli sillani. Kogu objekti pikkuseks on 2x4km. Tegemist on Tallinna põhitänavate välisvalgustuse rekonstrueerimise teise etapiga, tööde tellija on Tallinna keskkonna- ja kommunaalamet, ehitab AS Elektritsentrum. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.