„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Zelenskõi: Venemaaga mängitakse, ta peatamiseks on liiga vähe tehtud (3)
27. mai 2022
Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi. Foto: Scanpix

Ukraina president Volodõmõr Zeleskõi ütles neljapäeva hilisõhtul videopöördumises, et katastroofilist olukorda saanuks vältida, kui selle maailma vägevad mitte ei mängiks Venemaaga, vaid avaldaksid talle sõja peatamiseks tõeliselt survet, vahendab BNS.

“Euroopa Liit on juba nädalaid püüdnud kokku leppida kuuendas Venemaa-vastaste sanktsioonide paketis. Seni saab ta eurooplastelt energiavarude tarnimise eest ligi miljard eurot päevas. Muidugi olen tänulik meie sõpradele, kes panevad ette uusi sanktsioone. Aga kust said nii palju jõudu need, kes kuuendat paketti tõkestavad?” küsis Zelenskõi.

“Mitu nädalat pole maailm julgenud blokeerida Venemaa pangandussüsteemi – eranditult kõiki panku, et võtta agressorilt võimalus rahastada mitte ainult sõda meie vastu, vaid ka lõhede ja kriiside tekitamise poliitikat kõikjal maailmas?”

Zelenskõi tuletas samuti meelde, et sõja käigu muutmiseks ja okupantide väljasurumiseks vajalike relvade saamisega on väga palju vaeva nähtud, aga see edeneb visalt.

Ta rõhutas, et alates Donetski lennujaama hõivamisest kuni tänavu 24. veebruarini oli nendel, kellele kuulub maailmas võim, piisavalt aega kogu asjale punkt panna ja öelda: “Nüüd saab Venemaa tõesti tunda täit hinda selle eest, mida ta teeb Ukraina vastu, Euroopa ühtsuse vastu ja vabaduse kui sellise vastu”.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

hassiid
29. mai 2022 09:54
Chabadi roll Ukraina sõjas h ttps://christiansfortruth.com/how-chabad-jews-orchestrated-ukraine-war-to-establish-their-third-khazaria-kingdom/?unapproved=99836 h ttps://nitter.net/pic/mediaFQChzm3aAAEly86.pngnameorig Dnipro kui Uus Jeruusalemm
mokša
28. mai 2022 12:33
Venelased on rohkem soome - ugrilased kui slaavlased. https://www.youtube.com/watch?v=lZiAmvrOrY8
vaatleja
27. mai 2022 20:24
https://www.delfi.ee/artikkel/96664945/video-zelenskoi-nounik-venemaa-kasutab-ukrainas-raskeimaid-voimalikke-mittetuumarelvi-mis-poletavad-inimesed-elusalt