“Tänu voogesitusplatvormidele on esile tõusnud dokumentaalfilmid. Inimesed vaatavad neid rohkem, sest dokfilmid on ehedad ja nende tegevus toimub justkui nüüd ja praegu,” leiab filmirežissöör Andres Puustusmaa.
Režissööri sõnul saavad filmid maailma mõjutada, tuues ekraanile selle valupunkte. “Filmikunst on ühe või teise ajahetke inimeseks olemise kroonika,” lausus ta. “Filmidest me näeme, mis hetkes inimene elab ja millises ühiskondlikus olekus ta on. Tulevikus vanu filme vaadates oskame neid analüüsida, näha mingeid seoseid ja tuua välja põhjuseid, mis üks või teine asi just nii juhtus.”
Praeguse filmimaailma trendid on Puustusmaa hinnangul küllaltki üllatuslikud. “Mäletan, et kui algas koroonaaeg, siis ennustati, et välja hakkab tulema palju koroonateemalisi filme. Aga ei tulnud,” märkis ta. “Sõja reaalsust ei ole praegu veel võimalik ehedalt edasi anda. Ja üldse on maailmas vaid käputäis filme, mis annavad sõja õudusi ja traagikat ehedalt edasi. Esimesena tuleb meelde Stanley Kubricku “Full Metal Jacket”. Samas Ukraina sõjast võib mõni film küll nüüd varsti tulla. See võtab aega, ilmselt see ei sünni lähiajal. See film oleks siis pigem üks monument ja mälestusmärk.”
Trend on Puustusmaa sõnul ka see, et tänu voogesitusplatvormidele on esile tõusnud dokumentaalfilmid. “Inimesed vaatavad neid rohkem, sest dokfilmid on ehedad ja nende tegevus toimub justkui nüüd ja praegu,” lausus ta.
Puustusmaa kavatseb rääkida konverentsil väärtushinnangutest. “Üldistamist ja hinnangute andmist teiste suhtes on väga palju, kuid enesega hakkama saamine ja eneseväärikus on jäänud kuidagi tahaplaanile,” märkis ta.
reformija
29. jaan. 2023 16:14