"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
LOONE OTS: Lapsi tuleks kaitsta vaesuse eest (1)
30. mai 2022
Kirjanik ja folklorist Loone Ots. Foto Scanpix.

“Lapsi tuleks kaitsta vaesuse eest, mis takistab neid oma andeid täiel määral realiseerimast ja neis alaväärsust tekitab. Ehk teisisõnu, mis takistab neid õnnelik olemast,” rääkis kirjanik ja folklorist Loone Ots. “Põhiasi pole see, et vaesemad lapsed ei saa muretseda endale teatud asju või sõita välismaale puhkama, vaesus pärsib suhteid ka perekonna sees.”

1.juuni on lastekaitsepäev. Pealinn uuris, kelle või mille eest tuleks tänapäeval lapsi kaitsta.

“Pingeid tekitab see, mida me saame endale lubada ja kuhu raha kulutada. Minnakse tülli, sest raha on vähe, ja süüdistatakse teist ülemäärastes väljaminekutes. Lapsed on väga altid neid pingeid tajuma. Ülemäärane kokkuhoiuvajadus toob kaasa lahja toidulaua ja alatoitumuse,” lisas Ots.

“Kuigi laps otsest nälga ei tunne, siis kanamassist viinerid ja odavad makaronid puudujäävaid puuvilju ja vitamiine ei korva. Ühekülgses söögisedelis võib peituda ka üks ülekaalulisuse põhjusi. Kõige parem lahendus on see, kui maksta vanemaile nende töö eest ausat palka. Praegu näiteks teenib haiglapõetaja paraku tihti vaid viis-kuus eurot tunnis, kuigi töö on vastutusrikas.”

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Minu Arvamus
1. juuni 2022 11:11
Lapsi tuleks kaitsta vaesuse eest. Aga kuidas neid kaitsta? Lapsed ei saa olla rikkamad kui nende vanemad. Või on variandid? Meil ei peaks vaeseid üldse olema peale kolmekümmend aastat taasiseseisvumisest, selle eest on pururikkad, kes oma ambitsioonide lahendamiseks raha riigist välja kandivad.