"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Riik toetab Eesti ja Ukraina noorte lõimumislaagrite korraldamist (0)
30. mai 2022
Pilt on illustratiivne. Foto: Albert Truuväärt

Esmaspäevast saavad kõik koolid, huvikoolid, noorsootöö- ja huvitegevuse pakkujad ning sõjapõgenike tugiorganisatsioonid hakata taotlema toetust, et korraldada suvel laagreid Eesti ja Ukraina noortele.

Laagrid loovad võimalusi keeleõppeks, omavaheliseks suhtlemiseks ja pakuvad arendavaid ühistegevusi. 

Haridus- ja teadusministri Liina Kersna sõnul võimaldavad noortelaagrid Ukrainast pärit noortel koos Eesti noortega sisukalt vaba aega veeta ning õppida eesti keelt ja tutvuda üksteise kultuuriruumiga. “Meie eesmärk on toetada Ukrainast tulnud lapsi ja noori, et nad saaksid siin turvaliselt oma igapäevaelu ja ka haridusteed jätkata,” selgitas minister Kersna. “Noortelaagrid on kindlasti hea võimalus uute sõprade leidmiseks ja eesti keele harjutamiseks, et jätkata sügisel õpinguid Eesti koolides.” 

Laagrite korraldamiseks on oodatud toetust taotlema nii koolide kui ka huvikoolide pidajad, koolid, noorsootöö ja huvitegevuse pakkujad ning sõjapõgenikke toetavad organisatsioonid. 

Laagritoetuse taotlusi saab esitada kuni 17. juunini taotluskeskkonnas https://toetused.kul.ee/. Toetust saab kasutada kuni 30. oktoobrini. 

Toetatakse ööbimisega laagrite ja päevalaagrite korraldamist, neist esimesed vältavad 7-14 ööpäeva, teised 5-14 päeva.  Laagri korraldajal tuleb kaasata laagrisse Ukraina noori ning 30–50 protsendi ulatuses eesti keelt heal suhtlustasemel oskavaid 7–19-aastaseid noori. Laagri korraldajad pakuvad laagrites võimalusi lõimitud ja mänguliseks eesti keele algõppeks ning eestikeelse suhtluskeskkonna loomiseks; tuge Ukraina noore sotsiaalsete suhete loomiseks Eesti eakaaslastega; tuge Ukraina noore lõimumiseks Eesti ühiskonda, tutvustades eesti keelt ja kultuuri; tuge noorte vaimsele tervisele ja erinevaid huvitegevusi. Laagri korraldaja võib küsida osalejatelt registreerimistasu kuni 10 eurot. 

Lisaeelarvega eraldab riik suviste noortelaagrite korraldamiseks kuni 2,8 miljonit eurot.  

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.