"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
TIIU KUURME: Tarbimishullus kaotab lapses loovuse (0)
30. mai 2022
Kasvatusteadlane Tiiu Kuurme. Foto Scanpix.

“Iga põlvkonna lastel on omad ohud,” sõnas kasvatusteadlane Tiiu Kuurme. “Tsivilisatsiooni kahjustused on praegu need, mille ees lapsed kõige enam kaitsetud on. Esiplaanil on tehnoloogia ning oskamatus sellega ringi käia ja suhelda.”

“Nutitelefonid, i-Padid ja muud tehnikavidinad üha täiustuvad, kuid sedamööda on ähmastumas ka nende mõõdutundega kasutamise taju. Seejuures kaovad eluterved liikumisharjumused, sest tehnika surub lapsed toolile või diivanile pikkadeks tundideks,” lisas Kuurme.

“Muret teeb samuti praegune tarbimiskultuur, kus ostlemine iseenesest on prioriteetseks muutumas. Selle tõttu aga kustub loovus! Lapsest kasvatatakse tarbija, kel oskus tõelisi väärtusi tunnetada hakkab kaduma. Laps võõrandub pingutamisest. Tekib tunne, et kõik peab kergelt kätte tulema ja ise millegi saavutamine peab samuti väga hõlbus olema. Tarbijal pole ju millegi omandamiseks tõsist vaeva vaja näha, küll aga loojal. Ähmastub teadmine, kuidas asjad on tekkinud ja kust miski pärit on.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.