"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Algab avalduste vastuvõtt Ukraina sõjapõgenikele mõeldud kooli (0)
01. juuni 2022
Foto: Pixabay

Kolmapäevast alates saavad Ukrainast saabunud õpilased esitada avaldusi Vabaduse Kooli õppima asumiseks, vahendab BNS.

Kool võtab vastu kuni 800 õpilast 7.-12. klassis ning vastuvõtu dokumente saab juunis esitada teisipäeviti ja kolmapäeviti kooli nõustamistoas aadressil Tõnismägi 14.

Haridus- ja teadusministeeriumi üldharidus- ja noortepoliitika asekantsler Liina Põld ütles, et pealinnal on juba väga suur koormus õpilastele koolikohtade leidmisel ning tänaseks on Tallinnas ligi paar tuhat last, kes pole veel haridusasutustesse jõudnud.

“Kokkuleppel Tallinnaga loome eraldi õppekoha ukraina lastele, kuhu ootame 7.-12. klassi õpilasi. Vabaduse Kooli 7.-9. klassi õpilastele mõeldud 300 kohta peaks katma ära pool Tallinna linna kohtade vajadusest,” selgitas Põld. “Kõik ukraina lapsed peaksid saama võimaluse liituda eestikeelse või keelekümblusmetoodikat kasutava kooliga.”

Vabaduse Kooli õppedirektor Olga Selištševa sõnul on kooli peamine eesmärk tagada koolikoht eesti õppekeelega koolis neile Ukraina sõjapõgenikest noortele, kel koolikoht veel puudub. “Vabaduse Kool toetab Ukraina noorte lõimumist Eesti ühiskonda ning samas võimaldab säilitada nende rahvusliku identiteedi. Meie koolis on turvaline õppekeskkond, mis toetab iga õpilase arengut,” ütles Selištševa.

Kooli vastuvõtuga seotud küsimustes saab pöörduda e-posti aadressil kool@vabaduse.edu.ee. Esmaspäeval, neljapäeval ja reedel kell 13-17 on võimalik helistada nõustamistoa telefoninumbrile 735 0575.

Ukraina sõjapõgenikele suunatud Vabaduse Kool alustab tegevust septembrist Tallinnas. Koolis toimub õppetöö eesti riikliku õppekava järgi keelekümblusmeetodil vähemalt 60 protsendi ulatuses eesti keeles.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.