"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
pidurdamatu hinnatõus Elektrilevi tõstab kolmapäevast võrgutasu 10 protsenti (0)
01. juuni 2022
Foto: Pixabay

Elektrilevi võrguteenuse hind tõuseb kolmapäevast 10 protsenti, ettevõtte sõnul on peamiseks hinnatõusu põhjuseks põhivõrguettevõtte Elering ülekandeteenuse hinna kallinemine 17 protsendi võrra, vahendab BNS.

Eelmise aasta lõpus teavitas Elering põhivõrgu ülekandeteenuse 17 protsenti suurusest tõusust alates selle aasta 1. aprillist. Antud muudatus tähendab Elektrilevi jaoks lisakulu 12,1 miljonit eurot. Kuna põhivõrgu ülekandeteenuse osakaal moodustab Elektrilevi võrgutasust ligi 35 protsenti, mõjutab see hinnatõus otseselt võrguteenuse hinda, on Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm selgitanud hinnatõusu tagamaid. 

Teise osa võrguteenuse hinnamuutusest annab tema sõnul elektrihinna kallinemine. Ka elektrivõrk vajab igapäevaseks toimimiseks elektrit ja see kulu on Elektrilevi jaoks kasvanud 48 protsenti.

Kolmanda osa muutusest põhjustab Elektrilevi väitel riigikogu poolt eelmise aasta lõpus vastu võetud konkurentsiseaduse muudatus, mille järgi peavad võrguettevõtted hakkama konkurentsiametile maksma järelevalvetasu 0,2 protsenti müügitulust. Elektrilevile tähendab see muudatus tänavu poole miljoni euro suurust makset.

Elektrilevi on suurim võrguettevõte Eestis, hallates ligikaudu 63 000 kilomeetrit elektriliine ja 25 300 alajaama. Kliente on võrguettevõttel enam kui 533 000.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.