"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
fotod Haabersti rannad on hooajaks valmis (0)
01. juuni 2022
Foto: Haabersti LOV

Haabersti linnaosavalitsuse tellimusel on Haabersti randades hooldustööd lõpetatud ning nii Kakumäe kui ka Harku järve rand on rannahooajaks valmis. Haabersti randade suplusvee proovid on korras ning tänasest alustas tööd ka rannavalve.

Vaata galeriid (7)

Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov sõnas, et  kuigi ilmad veel väga suvised ei ole on Haabersti rannad suveks valmis. „Alustasime Haaberstis randade ettevalmistusega rannahooajaks juba mai keskel. Rannaalad koristati prahist, liivaalad planeeriti ja tasandati, teostati liiva sõelumine ning paigaldati rannainventar ja välikäimlad ning lisati täiendavad prügikastid,“ rääkis linnaosavanem ning lisas, et lapsevankri või ratastooliga liikujatele on paigaldatud nii Harku järve äärde kui ka Kakumäe randa laudteed kõnniteelt kuni veepiirini.

„Tänasest alustas Haabersti randades tööd ka rannavalve. Teenuse osutaja on G4S Eesti ning lisaks randadele töötab vetelpäästja suplejate turvalisuse tagamiseks eraldi veel ka Harku järve väliujulas,“ ütles Siljanov.

Väliujula on Harku järvel teist hooaega ning jääb sinna kuni sügistalvise perioodini.„Väliujula asub Harku järve suplusranna vahetus läheduses ja seal on kolm 25 meetri pikkust ja 2,5 meetri laiust ujumisrada, mille otstes on tõukeseinad mugavaks ümberpööramiseks. Vee sügavus ujulas on keskmiselt 1,6 meetrit. Väliujulas viibimine ja ujumine on omal vastutusel,“ selgitas linnaosavanem. „Väliujula sissepääsu juurde on paigaldatud ka infotahvel väliujula kasutusreeglitega, mida tuleb järgida,“ rõhutas linnaosavanem.

Rannahooajal toimuvad Haabersti randades hooldustööd igapäevaselt hommikul kella üheksaks. Harku ja Kakumäe ranna hooldaja on OÜ divitiae ning randade hoolduse maksumus sel hooajal on 51748 eurot. Rannahooaeg kestab kuni 31. augustini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.