"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
video Koolistaadionid ootavad linnarahvast taas sportima, elanikele avatakse 14 staadionit (0)
01. juuni 2022

Alates 13. juunist avatakse Tallinnas elanikele sportimiseks 14 koolistaadionit, igas linnaosas vähemalt üks. Eelmise aastal esmakordselt katsetatud lahendus sai kohe väga populaarseks ning sel korral on asi suuremalt ette võetud. Vabas õhus sportida saavad kõik huvilised iga päev 8.00 – 21.00, v.a riigipühadel või juhul, kui need on välja renditud organiseeritud treeninguteks.

“Eelmisel aastal oli kümme staadionit avatud ja see võeti väga hästi vastu,” ütles Tallinna Haridusameti noorsootöö osakonna juhataja Marko Ool. “Leiti, et projekt on vajalik ja staadionid olid aktiivses kasutuses, seetõttu otsustasime edasi minna ja isegi laiendasime staadionite ringi.”

Pelgulinna Gümnaasiumi koolistaadion ja teised spordirajatised on kooli direktori Tõnu Piiburi sõnul olnud kogukonnale vabaks kasutamiseks aastast 1961, seega juba üle 60 aasta. „Kasutatakse täiesti mõistlikult, peetakse korda ja saadakse sõbralikult hakkama,“ sõnas ta. „Loomulikult on neid, kes viskavad prahti maha ja sodivad, aga eks me siis jõudumööda püüame korras hoida. Üldjuhul hoiavad inimesed pideva sportimise lisaväärtusena ka rajatisel naabrivalve korras pilku peal.“

Piibur lisas, et Pelgulinna Gümnaasiumi koolistaadion ootab nii suuri kui ka väikeseid. „Ootame ja loodame, et noortel ja vanadel oleks üks koht, mis nakataks neid tervise ja liikumise pisikuga,“ lisas ta.

Peamiseks takistuseks siiani on olnud turvalisuse tagamine ja kord. Nüüd on Tallinna linn need kulud avatud koolistaadionitel enda kanda võtnud. Kohtusime Kadaka staadionil Edvardiga, kes seal korda peab, kuid vabal ajal mustamäelasena ka ise staadionitel sportimas käib.

“Mina käin Tallinna 32. Keskkooli staadionil, see on mu maja juures, mängin seal jalkat ja jooksen,” rääkis ta. “Saaks teha veel staadioneid lahti aga neid on raske kontrollida. Meil siin peab koguaeg jälgima, mis inimesed teevad, mõned näiteks tahavad korvpalli mängu kõrvale õlut juua, aga ei tohi.”

Tallinna Kunstigümnaasiumi direktor Mari-Liis Sults ütles, et eelmisel suvel tuli ka neil ette mittesihtotstarbelist kasutamist. „Aegajalt lõhuti klaastaarat ja prügistati territooriumi,“ lausus ta. „Sel aastal loodame rohket kasutust ja heaperemehelikku käitumist. Külastust võib vähendada äsja restaureeritud Kase park, mis pakub samuti kaasaegseid rekreatsioonivõimalusi.“

Sults lisas, et lisaks staadionile olid linlastele kasutada ka erinevad spordiatraktsioonid. „Ronimispüramiid, kiigud ja välibatuut, mis asuvad kooli territooriumil,“ ütles ta. „Paigaldatud oli välitualett ja toimus ka territooriumi koristamine.“

Mustamäel oli eelmisel aastal avatud kolm staadionit ja ka sel suvel on plaanis algatuses osaleda. Seal korraldatakse ka mitmeid erinevaid treeninguid, et kohalikke rohkem sportima meelitada.

“See on väga õige suund, et kodulähedal tekiks võimalus tegeleda spordiga- on see siis korvpall, jalgpall, võrkpall või lihtsalt jooksmine,” lausus Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. “Oluline on, et meie inimesed oleks terved ja läbi liikumise ongi võimalik seda tagada, et meie keha oleks terve. Terves kehas, terve vaim!”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.