"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
fotod ja video Kreeka president külastas Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi, tutvus koolisüsteemiga ja sai erakordse kultuurielamuse osaliseks (0)
01. juuni 2022

Kreeka president Katerina Sakellaropoulou külastas 1. juunil lastekaitsepäeval Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi, mis on oma kultuuripärandit hästi hoidnud ja sellega huvi äratanud.

Vaata galeriid (29)

VHK raamatukogus ootas nii Kreeka kui ka Eesti presidenti üllatus, kus neile esinesid rahvalauludega ansambel Tuuleviiul. Seejärel tutvustas direktor Kreeka presidendile koolisüsteemi ning räägiti, missugune on laste kultuurikeskkond.

„Laps kasvab tugevana ja kindlana, kui teda ümbritsevad kindlad väärtused ja normid,“ ütles Vanalinna Hariduskolleegiumi direktor Kersti Nigesen. „Vanalinn aitab neid norme toetada, eriti kultuurielu. Tänasel päeval, kus laste kindlustunne ja ärevus on muutunud suureks, on väärtussüsteem muutunud võtmeküsimuseks.“

Kreeka presidendile tutvustati ka üle tee asuvat algkooli maja, kus saadi osa Ukraina õpilaste eesti keele tunnist ja külastati maja all olevat keraamika- ja metallitöökoda.

Kuna Vanalinna Hariduskolleegiumis on ka muusikakool, siis akendel laulsid ka poistekoori lapsed. „Lihtsalt vaimustav oli esineda,“ sõnas üks lauljatest Oskar.

Simona sõnul oli Kreeka presidendi külaskäik tore. „Meil oli väga hea tunne esineda ja meile väga meeldis, et meie kooli külastati,“ lausus ta.

Saara ütles, et meeldiv oli näha erinevaid inimesi. „Tore oli näha presidente ja teisi inimesi meie koolis,“ rääkis ta.

Hoolimata geograafilisest vahemaast on Kreekal ja Eestil palju ühist. Märgilised 100 aastat diplomaatilisi suhteid väljendab sõbralikku suhtlust, mis riikidel senimaani olnud on ning saab olema ka edaspidi.

„Eesti ja Kreeka suhted on väga head,“ ütles Eesti Vabariigi president Alar Karis. „Mõlemad oleme Euroopa Liidus ja  NATO-s ning kuna asume Euroopa erinevates äärtes, siis on sellised kohtumised olulised, et saaksime rohkem üksteist tunda ja koostööd teha. Meil on üksteisele palju pakkuda ning mitte ainult turismivaldkonnas.“

Kreeka president kohtus Eesti visiidi ajal ka Tallinna linnapea Mihhail Kõlvartiga raekojas, asetas pärja vabadussamba jalamile Vabaduse platsil, kohtus riigikogu esimehe Jüri Ratase ja aseesimehe Hanno Pevkuriga, kohtus Tartu linnapea Urmas Klaasiga, Riigikohtu esimehe Villu Kõvega ning tegi visiidi Tartu ülikooli ja Eesti Rahvus Muuseumisse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.