"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
fotod Sinilipp, invarand, rannavalve – Pirita rannahooaeg on alanud (0)
01. juuni 2022
Foto: Albert Truuväärt

„Rahvusvaheliselt tuntud ökomärgis Sinilipp on suur tunnustus ning näitab, et rand on puhas, turvaline ja keskkonnahoidlikult majandatud. Sinilipu saamiseks on üle 30 kriteeriumi ja Pirital kõik need nõuded täidetud,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. „Terviseameti maikuus võetud veeproovid näitasid, et Pirita suplusvee kvaliteet on väga hea,” kinnitas Liinat.

Vaata galeriid (9)

Pirita rannahooaeg avati hommikul Sinilipu heiskamise, jäätise jagamise ja surfarite esinemisega. Töötab rannavalve ja avatud on invarand.

Kuigi merevee temperatuur Pirital oli hommikul vaevalt kümme kraadi, on rannahooaeg alanud. Juba üheksandat suve järjest tõmmati masti Sinilipp.

Sel suvel võivad Pirita rannas turvaliselt ja mugavalt veemõnusid nautida ka liikumispuudega rannalised. „Sotsiaal- ja tervishoiuameti toel on valminud invarand. Rajatud on laudtee, mida mööda saab ujuvratastooliga merre minna. Rannas on spetsiaalne riietuskabiin ja puidust terrass koos varjualusega. Laenata saab ujuvratastoole,” kirjeldas linnaosavanem. Invarannas viibijaid abistab kohapeal AS G4S Eesti vastava ettevalmistuse saanud töötaja. Invarand on avatud kuni 31. augustini iga päev kella 12–18 ja kasutajatele tasuta.

Tänasest alustas rannas tööd ka AS G4S-i rannavalve.

Pirita rannahooaeg kuulutati avatuks Pirita surfiklubi surfajate meeleoluka esinemise saatel ja kõigile rannakülalistele jagati jäätist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.