"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
vaata näitust veebis Toompeal Kuberneri aias avatav näitus aitab avardada meie inimeste teadmisi Ukraina ajaloo sõlmpunktidest (0)
02. juuni 2022
Allikas: Eesti Mälu Instituut

Homme, 2. juunil kell 13 avatakse Tallinnas Toompea lossi kõrval Kuberneri aias Eesti Mälu Instituudi koostatud näitus “Ukraina 20. sajandi kriisides”.

Näituse veebiversioon on vaadatav alaliselt SIIN.

Näituse avavad Eesti Mälu Instituudi juhatuse esimees Meelis Maripuu, Riigikogu Eesti-Ukraina parlamendirühma aseesimees Tarmo Kruusimäe ja Ukraina Suursaatkonna Eestis esimene sekretär Leonid Tretiak.

Näituse kuraator Meelis Maripuu sõnul on Ukraina-teemalise näituse eesmärgiks avardada meie inimeste teadmisi Ukraina ajaloo sõlmpunktidest, mis aitavad mõista Venemaa inforünnakute tagamaid käimasolevas sõjas. See on üks meie võimalusi toetada Ukrainat inforindel agressioonile vastuseismisel.

Näituse viiel tahvlil on teemade kaupa kokku võetud Ukraina ajaloo kriitilisemad hetked, mille Venemaa on muutnud oma laimava propaganda osaks: Ukraina riikluse areng, ühiskonna sovetiseerimine, Molotovi-Ribbentropi pakti mõju, Ukraina rahva võitlus Teises maailmasõjas, Ukraina iseseisvumine 1991 ning Venemaa agressioon. 

Näitus on valminud kahes versioonis: dubleeritud tekstidega eesti ja inglise või eesti ja vene keelde. Kõigil soovijatel on võimalus tellida Eesti Mälu Instituudist näitus ka endale sobivas kohas eksponeerimiseks.
Näituse koostasid Meelis Maripuu ja Aivar Niglas, kujunduse autor on Anni Vakkum.
Pärast avaüritust jääb näitus Kuberneri aias avatuks 12. juunini, kus seda on võimalik tasuta külastada iga päev kell 8-22. 

Näituse veebiversioon on vaadatav alaliselt SIIN.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.