"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
fotod ja video Rõõmupesa lasteaed pidas sarikapidu, tänapäevase õpikeskkonnaga A-energiaklassi maja on plaanis avada juba eeloleval sügisel (0)
02. juuni 2022

Rõõmupesa lasteaed on üks neist Tallinna lasteaedadest, mille ajale jalgu jäänud vana maja lammutati, et teha ruumi uuele lapsesõbralikule hoonele. “See tähendab häid uusi töötingimusi, et ei oleks väga palav, et ei oleks enam külm ja tuul ei puhuks sisse,” sõnas lasteaia direktor Lea Pihelgas.

Vaata galeriid (25)

Täna võtsid Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats OÜ Fund Ehituselt vastu sarikapärja ja tänasid ehitajaid seni tehtud töö eest.

Mustamäe linnaosas valmib eeloleval sügisel Tallinna Rõõmupesa lasteaia uus hoone (A.H. Tammsaare tee 141). Lasteaia vana, amortiseerunud ja kitsaks jäänud maja lammutati ning selle asemele kerkib moodne A-energiaklassiga hoone, kus on tagatud nii nõuetekohane sisekliima kui ka lapsesõbralik mängu- ja õpikeskkond.

„Investeering lastesse on investeering tulevikku, sest see, mida lapsed kogevad ja tunnevad täna, mõjutab nende mõtteid ja tegusid homme. Soovime, et meie lapsed saaksid õppida ja kasvada parimas võimalikus keskkonnas ja uue hoone ehitamine Rõõmupesa lasteaiale on üks konkreetne samm selles suunas,“ ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Ta lisas, et 2030. aastaks plaanib linn renoveerida kõik lasteaiad, kus see on vajalik. „Tänan OÜ Fund Ehituse tublisid töömehi, kes on näinud palju vaeva, et tööd püsiksid vaatamata keerulisele ajale graafikus ning lasteaiapere saaks juba loetud kuude pärast kolida oma uude ilusasse majja,” lausus Belobrovtsev. “Tänan ka kogu lasteaiaperet ja lapsevanemaid, kes vapralt taluvad ehitusega kaasnevaid ebamugavusi, kuid usun, et lõpptulemus on seda väärt.“   

„Kaasaegset hoonet oli siia väga vaja ning mul on hea meel, et üheski aspektis pole tehtud järeleandmisi: valmides saab sellest – ma julgen öelda – kõige paremini läbimõeldult rajatud lasteaed pealinnas. Rõõmupesa kasvandikel saab olema avarust tublisti õppimiseks ja lõbusasti mängimiseks,” ütles Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

Rõõmupesa lasteaia vana hoone ehitas jalatsivabrik Kommunaar Eesti Projektis valminud tüüpprojekti järgi oma töötajate lastele. Lasteaed avati septembris 1969 Tallinna 134. lasteaiana, Rõõmupesa nime kannab see aastast 1990. Lasteaias on avatud 11 rühma, neist üks nägemispuudega lastele.

Nüüdseks lammutatud maja asemele on kerkimas ühe maa-aluse ja kahe maapealse korrusega hoone, mis suures osas asetub endise hoone asukohale. Osa majast tuleb ühe- ja osa kahekordne. Lihtsa ülesehitusega hoone on liigendatud nii, et see sobituks ümbritseva keskkonna, maastiku ja linnaruumiga.

Rühmaruumid asuvad hoone kahekordses osas. Sisemise ja välise õpiruumi ühendamiseks ehitatakse sinna terrassid. Ühekordses majaosas asuvad saalid, köögi- ja abiruumid ning administratsioon. Hooneesiselt sillutatud peaväljakult avaneb peasissepääs, kust on hästi ligipääsetavad ka kõik kogukonnale kasutamiseks mõeldud ruumid (huviklass ja saalid).

Lasteaia uue hoone projekteeris Architecture Workshop Eesti Filiaal OÜ, selle ehitab OÜ Fund Ehitus ja omanikujärelevalvet teeb Telora OÜ. Tööde kogumaksumus on 7,55 miljonit eurot, millest 3,55 miljonit eurot kaetakse linna- ja 4 miljonit eurot riigieelarvelistest vahenditest (COVID-19 eriolukorras kohaliku omavalitsuse üksustele investeeringuteks, lammutamise ja remonttöödega seotud tegevuste toetus).

Hoone ehitustööde valmimise lepinguline tähtaeg on september 2022, millele järgneb selle sisustamine. Lasteaed on plaanis avada oktoobris.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.