"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Valitsus kinnitas 11 miljoni eraldamise toimetulekutoetuste maksmiseks (0)
02. juuni 2022
Foto Pixabay

Valitsus kinnitas neljapäevasel istungil korralduse, millega antakse täiendavalt 10,9 miljonit eurot 75-le kohalikule omavalitsusele toimetulekutoetuste maksmiseks, arvestusega, et neil jaguks vahendeid vähemalt kolmekordses mahus võrreldes aasta esimese nelja kuu kuludega.

2022. aasta riigieelarves on toimetulekutoetuse maksmiseks ja omavalitsustele toimetulekutoetuse maksmise korraldamise hüvitiseks ette nähtud 17,5 miljonit eurot. 2022. aasta lisaeelarvega on suurendatud neid vahendeid 28,6 miljoni euro võrra 46,1 miljoni euroni. Eelnevalt on nendest eelarvevahenditest kohalikele omavalitsustele välja makstud 14,7 miljonit eurot. Käesoleva eelnõuga jaotatakse toimetulekutoetuse maksmise hüvitamiseks täiendavalt 10,9 miljonit eurot, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Toimetulekutoetuste taotluste arv hakkas kasvama märtsist ning aprillis oli taotlejaid juba kaks korda rohkem kui veebruaris, kokku 10 000 peret. Juunist hakkab mõju avaldama ka 2022. aasta riigi lisaeelarvega määratud toimetulekupiiri tõus 150 eurolt 200 eurole.

Rahandusministeerium jälgib jooksvalt toimetulekutoetuse kulude muutust ning vajadusel algatab eelarveaasta jooksul täiendava raha eraldamise toimetulekutoetuse kulude katteks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.