"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Grosberg: ükski Ukraina linn ei saa ennast lõpuni kindlalt ja turvaliselt tunda (3)
03. juuni 2022
Kaitseväe luurekeskuse ülem kolonel Margo Grosberg. Foto: Scanpix

“Kurbusega peab tõdema, et ükski Ukraina linn ei ole kuidagipidi nii kaugel, et ta ei võiks mingil hetkel olla käeulatuses Vene Föderatsiooni relvajõududele. Lihtsalt küsimus on selles, kui kaua selleks aega läheb,” nentis Kaitseväe luurekeskuse ülem kolonel Margo Grosberg reedesel pressikonverentsil. “See, mismoodi Vene Föderatsiooni relvajõud on siiamaani isikkoosseisu mitte lugedes seda maad vallutanud…. Kui nad suudavad seda edasi teha ja järjest uut isikkoosseisu peale tuua, siis ei saa ükski Ukraina linn ennast lõpuni kindlalt ja turvaliselt tunda.”

Kokkuvõtvalt võib Grosbergi sõnul öelda, et sõjategevus on üldjoontes olnud täpselt samasugune nagu viimased nädalad, või isegi kuu – kogu rinde ulatuses toimuvad kokkupõrked Vene Föderatsiooni üksuste ja Ukraina üksuste vahel ja kumbki osapool otsustavaid läbimurdeid üheski rindelõigus viimase nädala jooksul saavutanud ei ole.

“On mõningaid väikseid taktikalisi lokaalseid nii-öelda edukohti nii ukrainlastel kui ka Vene föderatsioonil, aga mingit sellist konflikti kulgu muutvat läbimurret ja edu kusagil saavutatud ei ole. Peamised lahingutegevused nagu sisuliselt juba rohkem kui kuu aja jätkuvalt Luganski oblastis, eelkõige Sjevjerodonetski linna ümber. Tänaseks päevaks on Vene Föderatsiooni üksused suutnud linna siseneda,” kirjeldas luurekeskuse juht.

Kontrolli Sjevjerodonetski üle pole kummalgi poolel

“Umbes kolmandik on venelaste kontrolli all, umbes kolmandik on jätkuvalt ukrainlaste kontrolli all. Sisuliselt ei ole siis kummalgi poolel otsustavat kontrolli selle linna üle. Jätkuvalt on Venemaa peamine eesmärk tõenäoliselt Slovjansk-Kramatorsk, kuhu on veel maad minna küll ja veel. Selleks tuleks kõigepealt Vene Föderatsiooni üksustel saada kätte sedasama Siiverski Donetski jõe kaldal asuv Sjevjerodonetsk ja seejärel ka see jõgi ületada,” lisas ta.

Rünnakuid Uzjumi piirkonnas, kuhu on koondunud hulgaliselt vägesid, ei ole Margo Grosbergi sõnul viimase nädala jooksul oluliselt toimunud; seda tõenäoliselt eelkõige selle tõttu, et Ukraina üksused on viimase kuu aja jooksul suutnud Harkivi ümbert suruda Vene Föderatsiooni üksused tagasi Vene poole peale.

” Donetski ja Luganski suuna pealt ehk siis Propasna piirkonnas üritatakse erinevates suundades siis Sjevjerodonetskis olevaid Ukraina üksusi ümber haarata. Ja praegusel hetkel on niisugune 20-30 kilomeetrine koridor veel vaba, mis võimaldab nii Ukraina üksuste varustamist Donetskis kui ka muud liikumist selles piirkonnas. tõenäoliselt järgneva paari nädala jooksul, võttes arvesse, milline on olnud lahingute tempo,  suudavad Vene Föderatsiooni üksused Luganski oblasti sisuliselt vallutada,” selgitas Grosberg.

Kuigi Vene üksused on Harkivist üsna kaugele tõrjutud, on linn jätkuvalt kaugtule rünnakute all, samamoodi ka Kiievi eeslinnad, kus Vene üksusi pole juba mitu kuud olnud.

Hersoni piirkonnas on olukord võrdlemisi rahulik

Hersoni, Nikolajevi ja Zaporižžia piirkonnas on Ukraina üksused mõningaid rünnakuid läbi viinud ja on suudetud ka mõned külad tagasi võtta, aga pigem on  tegemist taktikaliste edusammudega – olulist läbimurret lõunarindel või lõuna suunal ei ole saavutatud.

“Vene Föderatsiooni üksused on sisuliselt viimased kaks kuud pigem keskendunud selle rindelõigu hoidmisele selleks, et hoida oma käes siis Hersoni, aga eelkõige just seda maaühendust Vene föderatsioonist Krimmi. Nüüd, kus Mariupol enam ei kujuta operatiivtaktikalist ohtu, on Mariupolist vabanenud üksused pandudki nendes piirkondades rindelõiku kaitsma.”

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

intermarium & grand-turan
4. juuni 2022 20:48
h ttps://europe.columbia.edu/news/intermarium-21st-century-new-path-europe-nick-cohen h ttps://strana.today/news/372874-zachem-v-britanii-zajavili-o-sozdanii-sojuza-s-ukrainoj-i-polshej-.html
šambala
4. juuni 2022 12:44
Näiteks portaal kavkazcenter.com teatab, et Türgi salateenistus (Millî İstihbarat Teşkilatı ehk MİT) vahistas 6 Venemaa agenti, 4 kadõrovlast ja 2 Türgi kodanikku. Sarnaselt Saksa Ahnenerbega otsib ka Kreml Elbrusel kontakti teistpoolsusega, lisaks veel Kazbeki mäel ja Tõva Vabariigis asuvates koobastes.Tõvalased nagu ka burjaadid praktiseerivad budismi ja šamanismi.
lugeja
3. juuni 2022 18:46
h ttps://eestinen.fi/2022/06/vene-endine-president-apokalupsise-ratsanikud-on-juba-teel-mida-see-peaks-tahendama/ h ttps://1vlk.ru/en/chemistry/masonskie-lozhi-upravlyayut-rossiei-vlast-marionetok-i-masonstvo-v/ Putin's successor Dmitry Medvedev is a Halakhtic Jew.