"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Lihula tulistaja Mikk Tarraste võttis endalt vanglas elu (1)
04. juuni 2022
Albert Truuväärt/Pilt on illustratiivne

Läänemaal Lihulas kaks inimest tapnud eluaegne vang Mikk Tarraste tegi vanglas enesetapu.

Justiitsministeeriumi pressiesindaja Liis Lumiste ütles lehele, et Tarraste võttis vanglas endalt elu, aga tema sõnul ei saa praegu selle kohta täpsemaid kommentaare anda, kuna tema surma uurimine käib, vahendas laupäeval Postimees. 

Tarraste kandis Tallinna vanglas eluaegset vanglakaristust.

Toona 32-aastane Mikk Tarraste lasi 6. juunil 2020 Lääneranna vallas Valuste külas Tuudi-Raudtee teel maha teda mootorrattaga jälitanud 40-aastase Virgot Rägastiku.

Pool tundi hiljem lasi ta poolautomaatsest vintpüssist Vepr sõelapõhjaks vaikselt pea olematu liiklusega kruusateed pidi veerenud Žiguli, kus olid Ülle ja Raul Heinver ja nende kolm lapselast.

Ülle Heinver sai kuulitabamuse rindkerre samal ajal, kui ta lapselaste päid alla surus. Tema eluküünal kustus 61-aastaselt. Kolme- ja viieaastane poiss said raskeid, eluohtlikke vigastusi.

Kaks kuuli riivasid elu eest gaasipedaali vajutanud vanaisa Rauli pead. Hiljem avastas šokis mees suure haava oma säärest.

Riigikohus jättis aprilli lõpus menetlusse võtmata Tarraste kaitsja kassatsioonkaebust, sellega jõustus talle Tallinna ringkonnakohtus mõistetud eluaegne vangistus. Tarrastest sai 40. eluaegne vang.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Tõdemus
5. juuni 2022 01:04
Ühesõnaga vältis karistuse kandmist, mille eest talle enam isegi lisakaristust mõista ei saa. Kas ei ole siin ehk koht mõelda, et võib-olla polegi surmanuhtlus ühena karistusviisidest siiski ilmtingimata alati nii vale lahendus?