"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Keskerakond Tegime EKRE-le ja Isamaale ettepaneku konsultatsioonideks (0)
04. juuni 2022
Pealinn

Eesti Keskerakonna juhatus otsustas reedel konsensuslikult teha ettepanek Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale ja Isamaale alustada poliitilisi konsultatsioone võimaliku võimuliidu moodustamiseks.

Peaminister Kaja Kallase otsus lõpetada koalitsioon ja vabastada Keskerakonna ministrid ametist, tähendab olukorda, kus kõik parlamendierakonnad peavad pingutama uue toimiva valitsuse moodustamiseks, vahendas Keskerakond BNS-ile parteijuht Jüri Ratase sõnu.

“Keskerakonna juhatus otsustas konsensuslikult, et ajal, mil Eesti inimesed seisavad silmitsi enneolematu inflatsiooniga ning välja on vaja töötada toimetulekut toetavad maksu- ja sotsiaalmajanduslikud meetmed, tuleb erakonnal leida ühisosa teiste poliitiliste jõududega,” ütles Ratas.

Ratase sõnul on Keskerakond valitsusvastutust kandnud aastast 2016 ning sestsaadik on ette tulnud mitu kriisi ja keerulisi momente, mille lahendamisse on erakond tugevalt panustanud.

“Oleme valmis seda tegema ka praegu, mil ühiskonnas annavad tooni hinnatõusud ning mure eelseisva ees,” lisas Ratas.

Tema sõnul soovib Keskerakond seista sotsiaalsema poliitika eest ja pakkuda Eesti inimestele kindlustunnet.

“Seisame jätkuvalt selle eest, et tõsta peretoetusi, aga ka kütuseaktsiisi langetamine ja muud vajalikud meetmed tuleks meie hinnangul tõsiselt lauale tõsta, sealhulgas valmisoleku tagamine uueks kütteperioodiks,” lausus Ratas.

President Alar Karis kohtus reedel Kadriorus peaminister Kaja Kallasega, kes andis riigipeale üle ettepaneku vabastada ametist kõik valitsuskoalitsiooni kuuluvad Keskerakonna ministrid.

Sotsiaaldemokraatide esimehe Lauri Läänemetsa sõnul mõistab ta Kallase otsust lõpetada töövõimetu koalitsioon.

Kallas märkis pressikonverentsil pärast Keskerakonna ministrite ametist vabastamist, et ta tegi ettepanku koalitsiooni moodustamiseks Isamaale ja SDE-le.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.