"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
40 000 suvilat võivad iga hetk maha põleda (1)
05. juuni 2022
Facebook

Kuigi pärast koroonakriisi algust on paljud inimesed hakanud rohkem suvilates aega veetma, pole tihtipeale hoonetesse endiselt suitsuandurit paigaldatud, mistõttu on see otsene oht inimeste elule ja tervisele.

G4Si hiljuti läbi viidud uuringust selgus, et suitsuandur on olemas 95% Eesti leibkondadest, kuid ligi 40 000 suvilat on ilma suitsuandurita. Kose vallas suvilat pidav 56-aastane Tõnu (nimi muudetud –toim.*) sõnas, et külastab maakodu pea igal nädalavahetusel kevade keskpaigast kuni sügiseni. Mees tunnistas, et ta pole sinna suitsu- ega vingugaasiandurit paigaldanud. “Ma ei ole seda siiani tähtsaks pidanud,” ütles ta. “Ilmselt on põhjuseks see, et siiani ei ole õnnetust juhtunud.”

Päästeameti andmetel on aga suvilates tärganud tulekahjusid omajagu. Eelmise aasta aprillis saabus päästjatele teade, et Saku vallas Metsanurme külas põleb suvila. Päästjate saabudes oli suvila katusest leek väljas, õnneks inimesi majas ei viibinud. Hävis ligi pool hoonest. Tekkepõhjuseks arvati olevat rike elektrisüsteemis.

Samal päeval said päästjad ka väljakutse Saue valda Laitse külla, kus põles suvila. Saabudes sai selgeks, et lausleegis põleb kahekordne hoone ning tuli oli juba levinud ka kõrvalhoonele. Elanik oli majast ise välja saanud, kuid püüdes iseseisvalt põlengut kustutada oli ta viga saanud ning kiirabi toimetas ta haiglasse. Suvilast jäid alles vaid varemed. Ka see põleng sai alguse elektrisüsteemi rikkest.

“Et kaitsta nii ennast kui oma maakodu, tuleks hoonesse paigaldada andur. Suvilatesse on ideaalne valik nutikas andur, mis edastaks reageerijatele ka signaali, sest kui teid suvilas pole, siis on sellest vähe abi, kui andur kohapeal häiret annab,” ütles G4Si kommunikatsioonijuht Maxim Tuul.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

temaatik
5. juuni 2022 08:39
h ttps://online.le.ee/2020/11/16/enamus-eesti-kodudest-ei-vasta-tuleohutusnouetele-9-pohilist-ehituslikku-viga/ h ttp://www.ohtuleht.ee/723388/korstnapuhkija-kui-ventilatsiooniaugud-kinni-kaetakse-jaavadki-onnetused-juhtuma