"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Keskkonnaagentuur Euroopa maanteetransport peab muutuma säästlikumaks (0)
05. juuni 2022
Kuvatõmmis

Euroopa Keskkonnaagentuuri (EEA) analüüsi andmetel on nii sõiduautode kui ka raskeveokite kasvuhoonegaaside heitkogused Euroopas suurenenud, seda hoolimata mootorite paremast kasutegurist ja biokütuste kasutamisest.

EEA andmetel kasvasid sõiduautode süsinikdioksiidi (CO2) heitmed 27 Euroopa Liidu (EL) liikmesriigis 2000. aastast 2019. aastani 5,8 protsenti ja raskete kaubaveokite heitkogused 5,5 protsenti.

Heitkoguste kasvu peamiseks põhjuseks olid suurenenud transpordimahud, mida on vaid osaliselt kompenseerinud parem kütusesäästlikkus ja biokütuste kasutamine. 

EEA hinnang toonitab, et lisaks keskkonnasäästlikumatele transpordivahenditele on tarvis kasutusele võtta ka muid meetmeid, näiteks kaubavedude suurem täituvus, sõidujagamine ning üldine nõudluse piiramine.

Kliimaneutraalsuse eesmärgi toetamiseks on EL-i eesmärk vähendada transpordist tulenevaid kasvuhoonegaaside heitkoguseid 2050. aastaks 90 protsenti võrreldes 1990. aasta tasemega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.