"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Putin Kui lääs annab Ukrainale kaugmaarakette, võtame uued sihtmärgid (0)
05. juuni 2022
Scanpix

Venemaa president Vladimir Putin hoiatas pühapäeval, et lääne relvasaadetised Ukrainale pikendavad konflikti ning Moskva suunab relvad uutele sihtmärkidele, kui lääs varustab Ukrainat kaugmaarakettidega.

Kui Kiiev varustatakse kaugmaarakettidega “teeme vastavad järeldused ja kasutame oma relvi…., et tabada sihtmärke, mille suunas me varem pole lasknud,” ütles Putin telekanali Rossija-1 programmile “Moskva. Kreml. Putin” antud usutluses.

Putin ei täpsustanud, milliseid sihtmärke ta silmas peab, kuid tema kommentaarid järgnevad USA otsusele varustada Ukrainat mitmikraketiheitjatega HIMARS.

Üliliikuvad suurtükiväe raketisüsteemid HIMARS kujutavad endast täppisrelvi, mis suudavad tabada sihtmärke kuni 80 kilomeetri kaugusele.

Sõjaväeekspertide hinnangul on HIMARS-i tegevusulatus siiski pisut suurem kui Vene sarnaste süsteemide oma, mis tähendab, et Kiiev saaks Moskva suurtükke tulistada, jäädes ise laskeulatusest välja.

Samal ajal on USA president Joe Biden välistanud Ukraina varustamise süsteemidega, mis võiksid sihikule võtta Venemaal asuvad objektid, ehkki Ukraina on sellist relvastust küsinud.

Vene president rõhutas usutluses, et laskekaugus ei sõltu raketisüsteemist, vaid rakettidest, mida seal kasutatakse.

“Selle põhjal, mida me täna teame ja mõistame, on need süsteemid, mis kasutavad rakette, mille lennuulatus on 45–70 kilomeetrit,” rääkis ta.

Putin rõhutas samuti, et lääne relvasaadetised Ukrainale üksnes pikendavad konflikti.

Moskva: hävitasime rakettidega Ukrainale Ida-Euroopast antud tankid

Venemaa teatas pühapäeval, et purustas Kiievi äärelinna tabanud raketilöökidega Ida-Euroopa riikidelt Ukrainale abiks saadetud tankid. 

“Vene õhujõudude äärelinna tulistatud ülitäpsed kaugmaaraketid hävitasid Ida-Euroopa riikide tarnitud tankid T-72 ja muud angaarides olnud soomusmasinad,” ütles Vene kaitseministeeriumi kõneisik Igor Konašenkov

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.