"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Vanalinna päevade viimane päev oli täis mitmekülgset meelelahutust (0)
05. juuni 2022
Aleksandr Guzhov

Tallinna vanalinna päevade viimasesse päeva mahuvad mitmed kontserdid, teadusetendus, kummitustetuur kui ka gongitseremoonia.

“Mitmesugust põnevat ja meelepärast tegevust jagub ka kogu viimaseks päevaks kõikjale vanalinna. Juubelifestivali lõpetab suur retrospektiiv-galakontsert raekoja platsi pealaval. Kell 19 algaval kontserdil tulevad ettekandele 40 aasta jooksul vanalinna päevade lavalt kõlanud menulaulud,” ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Esinevad Reet ja Robert Linna, Mihkel Raud, Stefan, Laura Prits, Kaire Vilgats, Dagmar Oja, Karl Madis ning Alika Milova. Enne kontserti on võimalik kuulda trompetihelisid raekoja tornist, mis rõõmustavad linnarahvast lähemalt ja kaugemalt.

Snelli parki loodud Lahela lastealal saab pühapäeval nautida Mullimeistri teadus- ja mulli-show’d, mis on mõeldud kõikidele olenemata vanusest. Tegu on show‘ga, kus lapsed ja noored saavad teadust avastada ning näha põnevaid katseid. Lisaks teadusele on kõigil võimalik teha suuri seebimulle. Lastealaprogrammis on veel teisigi loomingulisi ja arendavaid tegevusi, näiteks viktoriine, meisterdamist ja kunstiprojekte.

Pärimuskülas Tornide väljakul toimub traditsiooniline rahvariiete tuulutamine, kus on võimalik oma rahvariideid näidata ning teiste omi imetleda. Toimuvad rahvarõivaste esitlused ning kuulda saab nende saamislugusid. Oma rahvarõivaisse ehitud ilu on võimalik jäädvustada päevapiltniku juures.

Vanalinna päevadel võib linnarahvas osa saada Katariina kirikus toimuvast gongitseremooniast. See loob rahustava, tasakaalustava, helge ja armastava ruumi, kus kahe tunni jooksul aeg maha võtta, rahuneda, lõdvestuda, mõtiskleda ja akusid laadida.

Vanamuusika sõpradel tasub külastada kell 15 Tallinna raekoda, kus esineb vanamuusikaansambel Rondellus, ning kell 16 Oleviste kiriku Maarja kabelit, kus esineb tasuta kontserdiga vanamuusikaansambel Heinavanker.

Kodulinna maja eest stardib kell 22 aga Jaak Juske kummitustetuur, mille raames avastatakse ööhämaruses vanalinna kõige kuulsamad kummituspaigad.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.