"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
KÜSI ABI Energiatoetus on juba aidanud 29 000 leibkonda (1)
06. juuni 2022
Scanpix

Tallinlased saavad energiatoetuse taotlusi esitada veel 12. juunini 2021. aasta septembrist kuni 2022. aasta aprilli lõpuni tehtud kulutuste eest.

Abilinnapea Betina Beškina nentis, et jätkuva hinnatõusu tõttu on energiatoetus suureks abiks väga paljudele peredele. “Energiatoetuste taotlusi oleme vastu võtnud alates jaanuari keskpaigast. Sellega aitame väikese ja keskmise sissetulekuga peredel tasuda elektri, gaasi ja kaugkütte kulusid,” ütles Beškina, kelle sõnul saavad tallinlased toetuse saamiseks taotlusi esitada veel 12. juunini.

Suur huvi

Toetust saab taotleda alates eelmise aasta septembrist kuni aprilli lõpuni tehtud kulutuste eest ja taotluse võib esitada ühekorraga. Alates jaanuarist on linna sotsiaal- ja tervishoiuametile esitatud ligi 37 000 taotlust ja need puudutavad kokku 29 000 leibkonda. “Mõned pered või inimesed on teinud mitu taotlust ja kokku on välja makstud üle nelja miljoni euro,” lausus Beškina.

Keskmine toetuse summa on olnud 129 eurot 50 senti, maksimumsumma aga 500 eurot ühes kuus elektri-, gaasi- ja kaugküttearvete peale kokku. Kas ja kui palju võiks toetust saada, saab igaüks kontrollida kalkulaatori abil aadressil arvutus.ee.

Möödunud nädalal oli ootel veel 1242 taotlust. “Arvatavasti laekub neid meile kuni viimase päevani,” märkis Beškina.
Positiivset otsust ei saa need taotlused, mis ei vastanud nõuetele, enamasti on olnud põhjuseks alampiirist suurem sissetulek. “Kuid on olnud ka juhtumeid, kus toetussumma oli liiga väike ega kuulunud väljamaksmisele,” ütles Beškina. “Seepärast soovitame esitada energiatoetuse taotluse mitme kuu peale kokku, et toetussumma ulatuks vähemalt kümne euroni, kuna sellest väiksemat toetust ei määrata.”

Täpsemat infot energiatoetuse kohta leiab Tallinna veebilehelt aadressil https://www.tallinn.ee/Energiatoetus ning rahandusministeeriumi kodulehelt https://www.rahandusministeerium.ee/et/energiakulude-huvitamine Taotlust saab mugavalt esitada e-teeninduses taotlen.tallinn.ee

Juba eelmisest aastast asus Tallinn hüvitama ka esimest haiguslehe päeva linna elanikele. “Toetuse suurus on kolmkümmend eurot ja veel on võimalik taotleda hüvitist nendele, kellel haigusleht on alanud hiljemalt 31. mail 2022. Siis, kui haigusleht on kinni pandud ja välja makstud – kas tööandja või haigekassa poolt –, saab 40 päeva jooksul seda hüvitist taotleda,” selgitas Beškina, kelle sõnul käib kogu toiming ja hüvitise taotluse menetlus üsna kiirelt ja mugavalt interneti teel. Jätkuvalt on võimalik taotlusi sisse anda ka linnaosavalitsustes kohapeal.

Linn hüvitab ka esimese haiguspäeva

Kahe aastaga on Beškina sõnul linlastele välja makstud hüvitisi 1,2 miljoni euro ulatuses ja kokku on nende aastatega toetust saanud peaaegu 42 000 inimest. “Hüvitis on mõeldud koroonaviiruse piiramiseks, sest viirus levis väga kiiresti just töökohtades, kus inimesed ei saanud teha tööd kodukontoris,” rääkis abilinnapea. “Tihti töötavad sellistel kohtadel ka väiksema palgaga inimesed, kelle jaoks ka ühe päevapalga kadu on liiga suur. Seetõttu tegid nad valiku pere eelarve kasuks, mitte enda ja oma kolleegide tervisest lähtuvalt,” lisas abilinapea, kelle sõnul on võimalik, et linn naaseb ka sügisel vajadusel sarnase hüvitise pakkumise juurde.
Kui kellelgi on toetuste kohta küsimusi, tasub pöörduda ka oma linnaosavalitsusse.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ehhee
7. juuni 2022 19:33
https://uueduudised.ee/majandus/valitsus-tahtis-pool-aastat-tagasi-ahjukutmise-minevikku-saata-praegu-aga-touseb-puukute-taas-ausse/