"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Öörahu rikkumised ja joobes inimesed – kevadised ilmad toovad Häirekeskusele tööd juurde (0)
06. juuni 2022
Foto Ilja Matusihis

Võrreldes eelmise aasta maikuuga on hädaabikõnede arv numbrile 112 kasvanud 4200 võrra ja jõudnud 47 229 kõneni. Kõige enam oli mais väljakutseid kiirabile. Ligi 1100 korral oli sündmuse lahendamiseks vaja kiirabi, politsei või pääste koostööd.

Kiirabi vajasid inimesed enim erinevate valuprobleemide leevandamiseks (kõhu-, selja- või rindkerevalu), samuti mitmete traumade (haavad ja luumurrud), hingamisprobleemide ja teadvushäirete korral. Kokku sõitis kiirabi välja ligi 9000 korral.

Politseile andsid enim tööd erinevad liiklusõnnetused (üle 400 juhtumi), öörahu rikkumised (371 juhtumit) ja vargused (227 juhtumit). Lahutada tuli 201 kaklust. Politsei sekkumist vajas 1329 joobes inimesega seotud olukorda. Autoroolist tabati 205 joobes inimest. Lähisuhtevägivallast anti politseile teada 329 korral, kahjuks ei ole selliste juhtumite arv vähenemas.

Päästjad tegelesid erinevate tulekahjuteadetega 370 korral, põlenguid oli nii hoonetes kui maastikul, kustutamist vajas kaheksa sõidukit. 17 korral ruttasid päästjad appi abitus seisundis inimesele.

Komplekssündmused tekkisid enim vajadusest lahendada erinevaid liiklusõnnetusi ning vägivalla ja väärkohtlemise juhtumeid, siia kuuluvad ka mitmed joobes inimestega seotud olukorrad.

Kuna tulemas on jaanipäev, siis paneb Häirekeskus kõigile südamele, et alkoholijoobes sõpradel hoitaks silm peal ning neid ei lastaks autorooli või ujuma. Hoiame üksteist ja naudime suviseid tähtpäevi vastutustundlikult.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.