"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Superkallis sigaretipakk paneks suitsetamisest loobuma (0)
06. juuni 2022
Foto: Scanpix

Hollandi valitsus tahab suitsupaki hinna tõsta 2040. aastaks 47 euroni lootuses, et see vähendab suitsetamist. Terviseminister Maarten van Ooijeni sõnul saab Madalmaadest sellise sammuga Euroopale eeskuju. Nagu sealne meedia teatas, põhineb plaan Maastrichti ülikooli uuringul, mille järgi loobuksid pooled suitsetajad sellest halvast harjumusest, kui suitsupaki hind ligineks 60 eurole.

Praegu suitsetab hollandlastest viiendik ja pakk suitsu maksab seal kaheksa eurot. Maailma kalleimaid sigarette müüakse Austraalias, kus pakk maksab umbes 26 eurot, ja odavaimaid Filipiinidel – umbes kaks eurot. Kui vaadata suitsetamissuundumusi Eesti elanikkonna seas, siis uuringute järgi on see viimastel aastatel pigem kasvanud. 2020. aastal oli 17,9% elanikest igapäevasuitsetajad (2018. aastal 17,2%), sealhulgas 25,6% meestest (2018. aastal 23,4%) ja 12,5% naistest (2018. aastal 12,9%).

Tõenäoliselt oleks Hollandi valitsuse mõttel tõsta suitsetamise hinda selle vähendamiseks isegi jumet, kuid ainult juhul, kui sama hüppeliselt kasvaks ka igasuguste nn alternatiivide hind. Seda alates e-sigarettidest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.