"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
TARMO MÄNNARD: Olen päästnud lapsi kurja koera ja karu käest (0)
06. juuni 2022
Tarmo Männard. Foto: Mats Õun

“Iga olukord on unikaalne ning ootamatu. Piltlikult öeldes teab “paha” alati kolm sekundit varem, et nüüd läheb löömaks. Abistamisel tuleb lähtuda iidsest palvest: andku Jumal mulle söakust muuta asju, mida ma muuta suudan, meelekindlust leppida asjadega, mida ma muuta ei suuda, ja tarkust nendel asjadel alati vahet teha!” ütles näitleja Tarmo Männard.

Hiljuti tõukas üks naine perroonilt alla väikese lapse ema ning lõi inimesi rongis. Küsisime, kas elanikud julgevad minna appi, kui näevad, et kellelegi tehakse tänaval liiga.

“Perroonilt alla tõugatud naise puhul oleks igaüks suutnud aidata, alustuseks naine-laps ohutusse kohta toimetada, lisaks jälitada ohutust kaugusest kurjategijat ning anda politseile teavet ta asukohast,” arvas Männard.

“Elus on paljutki ette tulnud. Olen päästnud lapsi kurja koera käest ja lahendanud probleemi, kui ekskursiooni ajal oli klassitäiest lastest paari-saja meetri kaugusel karu. Olen kutsunud haigele inimesele kiirabi. Andnud teada ohtlikest liiklejatest. Korra olen sattunud ühena esimestest avariipaika,” meenutas näitleja.

“Korra olen ka abituna kõrvalt vaadanud, kuidas uljaspead sattusid päästeparvega Pirita jõel varemgi inimesi tapnud veekeerisesse. Tookord sain neid enne hoiatada, kuid paraku mind ei kuulatud. Oli selge, et mina neid üksinda aidata ei suuda. Õnneks sattus sinnakanti teine seltskond, kel oli kaasas päästeliin, ja olukord lahenes õnnelikult.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.