"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Tallinlased tõid kogumisringidele ligi 27 tonni ohtlikke jäätmeid (0)
07. juuni 2022
Foto: Tallinna Strateegiakeskus

Mai kolmandal ja neljandal nädalavahetusel tõi 1444 tallinlast kogumisringidele 26,5 tonni ohtlikke jäätmeid, lisaks annetasid inimesed korduskasutusse 1,5 tonni kasutuskõlblikke esemeid.

„Ohtlikke jäätmeid sai ära anda ligi 90 kohas üle linna, inimesed kasutasid seda võimalust väga aktiivselt,“ ütles Tallinna abilinnapea Joosep Vimm. „Lisaks said linlased sel kevadel kogumisringidel uuele ringile saata korralikke asju, mida neil endal enam tarvis ei lähe. Kogumisringid aitavad inimestel erinevaid jäätmeid saaks ära anda võimalikult kodu lähedal. Pikas plaanis tahame igas linnaosas avada ringmajanduskeskused, kus saab jäätmeid liigiti ära anda.”

Kõigis linnaosades toimunud kogumisringidel koguti ohtlikest jäätmetest kõige rohkem värvi-, laki- ja liimijäätmeid, kokku 16,6 tonni. Elektri- ja elektroonikaseadmeid anti ära 5,6 tonni ning saastunud pakendeid kogunes 943 kilogrammi.

Kogumisringidel tõi ohtlikke jäätmeid ära kokku 1444 tallinlast, neist kõige rohkem Mustamäel, 303 inimest. Järgnes Haabersti linnaosa 231 ohtlike jäätmete loovutajaga. Koguseliselt toodi jäätmeid kogumisringile kõige enam Haabersti, Nõmme ja Pirita linnaosas, vastavalt 4156 kilogrammi, 3819 kilogrammi ja 3817 kilogrammi.

Linlastelt kogutud kasutuskõlblikud esemed anti üle korduskasutusse suunamiseks Uuskasutuskeskusele. Kõige rohkem tõid linlased korduskasutusse raamatuid ja riideid. Enim asju koguti Nõmme ja Haabersti linnaosast.

Ohtlikke jäätmeid saab üle anda Tallinna kuues ohtlike jäätmete kogumispunktis, mis asuvad Kesklinnas (Wismari 13 parklas ja Väike-Rannavärav 6 parklas); Kristiines aadressil Mustjõe 40, Lasnamäel aadressil Pae 19 ning Narva mnt 150 vastas bussipeatuse taga ja Haabersti Rimi ja Circle K läheduses. Kogumispunktid on avatud laupäeval ja pühapäeval kell 10.00–15.00 ja suletud riigipühadel. Ohtlike jäätmeid saab üle anda ka Tallinna jäätmejaamades Pärnamäel, Rahumäel, Pääskülas ja Paljassaares.

Kasutuskõlblikke riideid, jalanõusid ja mänguasju saab igapäevaselt viia üle linna asuvatesse punastesse ja rohelistesse riiete konteineritesse. Konteinerite asukohad on leitavad Tallinna veebikaardil (https://tallinngis.maps.arcgis.com/apps/Styler/index.html?appid=58920fcec0ad4553a1495ebd78d00107). Muid kasutuskõlblikke esemeid (raamatud, nõud, aksessuaarid, sporditarbed jms) saab viia Paljassaare jäätmejaama korduskasutusruumi ja MTÜ Uuskasutuskeskus poodidesse ja kogumispunktidesse, mille asukohad on leitavad Uuskasutuskeskuse veebilehel https://uuskasutus.ee/kuhu-tuua/.

Kogu info vastu võetavate jäätmeliikide kohta on leitav Tallinna kodulehelt: https://www.tallinn.ee/jaatmed

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.