"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Kavandatav Ukraina väljak leiab väärika koha Islandi väljaku läheduses (0)
08. juuni 2022
Lembitu park Foto Scanpix

“Otsus on luua Ukraina väljak või ma ütleks isegi pigem haljak Lembitu pargi koosseisus,” märkis abilinnapea Madle Lippus tänasel linnavalitsuse pressikonverentsil, kus räägiti muuhulgas ka linnavalitsuse istungil vastu võetud otsusest Ukraina väljaku kohanime määramise osas.

Lembitu parki kavandatav Ukraina väljak saab olema välisministeeriumi vahetus naabruses ehk siis välisministeeriumi tagapoolses osas. Ja välisministeeriumi ees on teatavasti Islandi väljak, sest Island tunnustas esimesena Eesti iseseisvust 1991.

“See asukoht on valitud väga põhjalikult ja just selle sümboolse tähtsuse tõttu,” ütles Lippus. “Asukoha valimiseks oli üks põhjus, et ajalooline hoonestus selles piirkonnas hävis teise maailmasõja käigus pommitamise tagajärjel. Eesmärk on kujundada tõesti sellest Lembitu pargist ja Ukraina haljakust selle sees meeldiv ja mõnus olemise keskkond.”

Järgmise sammuna asutakse Lippuse sõnul parimate võimalike lahenduste otsimiseks, et Ukraina haljaku rajamisega sügise poole täpsemalt edasi minna. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.