"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Keskerakond tahab kavandatavas valitsliidus hindu leevendada (0)
08. juuni 2022

Uut valitsusliitu kokku panna üritava Keskerakonna prioriteetideks poliitilistel konsultatsioonidel on erakonna väitel inimeste toimetuleku eest seismine, sealhulgas energia- ja kütusehindade kiire tõusu leevendamine.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Isamaaga läbirääkimisi pidavasse delegatsiooni kuuluvad Jüri Ratas, Jaanus Karilaid ja Jaak Aab, teatas partei pressiesinaja kolmapäeval.

“20-protsendiline inflatsioon mõjutab kõikide Eestimaa elanike igapäevaelu,” ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas. “Järjest suurem osa inimeste sissetulekust kulub kommunaalkuludele, toidule ja teenustele. Ees ootab uus kütteperiood ning meil on vaja efektiivseid lahendusi, mis aitavad inimestel toime tulla ja ettevõtetel töökohti säilitada. Oleme valmis kaaluma erinevaid võimalusi, et langetada energiakandjate ja kütuse hindu. Samuti soovime vastu võtta perehüvitisi suurendava eelnõu, et toetada lastega perede hakkamasaamist ning seisame kindlasti selle eest, et järgmise aasta algul jõustuks erakorraline pensionitõus ja keskmise pensioni tulumaksuvabastus.”

Jaanus Karilaidi sõnul ei toeta Keskerakond jõulisi kärpeplaane, mis pidurdaks Eesti riigi laiapindset arengut ja paneks ettevõtted veelgi keerulisemasse seisu. “Kindlasti tuleb edasi minna Tallinna Haigla ja erinevate taristuobjektide ehitusega. Samuti toetame panustamist Eesti julgeolekusse ja laiapindsesse riigikaitsesse,” ütles riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid.

Aastatel 2020-2021 haridusministri ametit pidanud Jaak Aab lisab, et kõrghariduse rahastamise lahendamiseks tuleb leida kiiresti järjepidev lahendus. “Praegune olukord, kus ministeerium ja kõrgkoolide rektorid ei ole rahastuse osas kokkuleppele jõudnud ning halduslepinguid ei ole allkirjastatud, on lubamatu. See seab ohtu Eesti kõrghariduse tuleviku ja ülikoolide toimepidevuse. Eesti noortele peab olema tagatud võimalus saada tänapäevastele nõuetele vastavat kõrgharidust. Tahame kindlasti jätkata ka programmiga, mis kindlustab venekeelsetesse lasteaedadesse ja koolidesse eestikeelsed õpetajad. Alustasime seda programmi juba 2018. aastal, mille raames riik palkas 350 eestikeelset õpetajat, tänane minister Liina Kersna seda kahjuks ei jätkanud,” nentis Jaak Aab.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.