"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Põhja-Tallinna suvine liikluskorraldus suunab transiitliikluse Kalamajast magistraalidele (1)
08. juuni 2022
Foto Albert Truuväärt

Rannamäe tee, Põhja puiestee ja Kalasadama tänava piirkonnas muutub liikluskorraldus, et suunata transiitliiklus Kalamaja asumist magistraalidele, luua kahesuunaline rattatee Rannamäe teel ja muuta ühistransport kiiremaks.

Kalasadama tänava poolt tulevatele sõidukitele pikendatakse rohelise fooritule aega ja Suure Rannavärava ristmikul rakendub reguleerimata ristmiku lahendus.

Loodav  jalgrattatee on viimane väike osa vanalinna rattaringist, et moodustuks ohutu rattatee ümber vanalinna. Seni kitsavõitu Rannamäe teele tekib täiendav liikumisruum jalgrattureile – sinna rajatakse kahesuunaline rattatee.

Liikluskorralduse muudatus parandab ühistranspordi  liikumiskiirust ja seeläbi ka kasutatavust. Kuna liiklus suunatakse väikestelt Kalamaja tänavatelt kõrvale, siis paraneb eeldatavasti ka bussiliini 3 kiirus.

Liikluskorralduse muudatused Suure Rannavärava ümbruses, Põhja puiestee ja Kalasadama tänavatel käivituvad  juuli esimeses pooles. 

Tallinlased saavad Põhja-Tallinna liikluskorralduse muudatustega tutvuda 14. juunil kell 17.30 Tallinna Salme kultuurikeskuses Salme 12.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Huvitav
8. juuni 2022 19:15
Kõlab liiga hästi, et olla tõsi. Teiseks, liin nr 3-l pole praeguse plaani järgi võimalik Rannamäe teele minna.