"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
video Suvekuudel aitab inimesi taas Tallinna Kiirabi jalgrattabrigaad (0)
08. juuni 2022

Juunis, juulis ja augustis aitab vanalinna ja kesklinna piirkonnas inimesi taas Tallinna Kiirabi jalgrattabrigaad, kes suudab rahvarohkes piirkonnas abikutsele kiiresti ja operatiivselt reageerida.

Kiirabi jalgrattabrigaadi varustuses on olemas kõik vajalik nii lihtsamate kui ka keerukamate terviseprobleemide lahendamiseks, sh elustamiseks ja traumakäsitluseks vajalikud vahendid. Kui patsient tuleb viia haiglasse, kaasatakse sündmusele ka autobrigaad.

Abilinnapea Betina Beškina sõnul on varasemad aastad näidanud, et kiirabi jalgrattabrigaadid on ennast igati õigustanud ja kiiret abi on saanud sajad inimesed. „Just kiirus ongi peamine eelis tavapärase kiirabi ees, seda eeskätt rahvarohketes kohtades, kus kiirabiautol on keerulisem liikuda. Näiteks vanalinnas autoga igale poole ei pääsegi ja kõige kiiremini jõuab asjatundlik ja sageli ka elupäästev abi kohale rattaga,“ ütles Beškina.    

COVIDi-eelsetel suvedel, kui linn oli veel turistidest tulvil, sai ühe hooajaga abi ligi 300 patsienti. „Kohapeal aidati 85 väiksema trauma või terviserikkega patsienti, haiglasse viidi 79 ja politseile anti üle 52 patsienti. Abi vajasid peamiselt tänaval ja mujal avalikus ruumis viibijad. Brigaad läbis patrullides enam kui 8920 kilomeetrit,“ täpsustas Tallinna Kiirabi peaarst Raul Adlas ja lisas: „Loodan, et algav suvi möödub kõigil turvaliselt ja tervena, kuid meie meeskond on valmis reageerima, kui õnnetus siiski juhtub.“ 

Liiklemiseks kasutab jalgrattabrigaad elektrirattaid, mis toetavad väntamist kiiruseni kuni 25 km/h. Akusid laetakse Tallinna Kiirabi katusel olevatest elektripaneelidest – seega on tegu igati rohelise liikumisviisiga.

Kiirabi kutsumiseks tuleb helistada hädaabinumbrile 112.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.